کد خبر: 29303 | تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳:۱۲ - دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

فرماندار مشگین‌شهر:

دنبال انحلال شورای شهر نیستیم

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: در پی انحلال شورای شهر نیستیم، بلکه تأکید داریم انحلال شورا از صلاحیت هیأت استان خارج است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبر صمدی فرماندار شهرستان مشگین‌شهر در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی مشگین‌شهر اظهار کرد: شورای اسلامی مشگین‌شهر در مهلت مقرر قانونی سه ماهه نسبت به انتخاب شهردار اقدام کرد و گزینه معرفی شده رد شد تا شورا از مصوبه قبلی خود عدول کند و در حال حاضر شورا باید روند انتخاب شهردار جدید و مراحل تشریفات قانونی را تسریع بخشد تا مجموعه شهر و شهرداری سریعاً از بلاتکلیفی خارج شود.

وی با تأکید بر ماده ۹۱ قانون شوراها افزود: انحلال شورای اسلامی شهر صرفاً با تصویب هیأت حل اختلاف مرکز کشور امکان‌پذیر است و فقط انحلال شورای اسلامی روستاها  توسط هیأت حل اختلاف استان صورت می‌گیرد که در حال حاضر نیز درخواستی مبنی بر انحلال شورای اسلامی مشگین‌شهر از سوی فرمانداری مطرح نشده است و فرمانداری با توجه به قانون به هیچ وجه اجازه دخالت به افراد دیگر را نخواهد داد تا به دور از حواشی و جنجال‌های رسانه‌ای موجود، وظایف قانونی خویش را انجام دهد.

فرماندار مشگین‌شهر با اشاره به اینکه صورت‌جلسات غیررسمی و فاقد مهر و امضای قانونی، اساساً قابلیت طرح و بررسی در این هیأت را ندارند، مباحث مطرح شده در فضای مجازی را بی‌پایه خواند و تصریح کرد: قبلاً صورت‌جلسه‌ای با ۶ رأی طی نامه‌ای در سربرگ شورا وصول شده بود که به علت غیررسمی بودن آن رد شد؛ صورت‌جلسه ۵ نفره روز تعطیل هم فارغ از شرایط و صلاحیت فرد معرفی و عودت داده شد تا شورا حداکثر طی ۴۸ ساعت بر اساس ماده ۸۰ قانون و آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار، تصمیم‌گیری لازم و نهایی برای انتخاب شهردار را صورت دهد.

رئیس هیأت تطبیق مصوبات مشگین‌شهر گفت: ما اظهار نکردیم که دنبال انحلال شورای شهر هستیم و در مقابل تأکید ما بر این بود که انحلال شورا از صلاحیت هیأت استان خارج است که امیدوارم با تعامل و همکاری هر چه بیشتر اعضای شورای اسلامی مشگین شهر و حمایت همه جانبه همه مسئولان شهرستان هر چه سریع‌تر شاهد انتخاب و معرفی شهردار باشیم و با اهتمام جدی برای خدمت صادقانه به مردم شریف و بزرگوار مشگین‌شهر تلاش کنیم.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 29303


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار