کد خبر: 29231 | تاریخ انتشار: ۸:۴۳:۴۰ - دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

رئیس محیط زیست شهرستان مشگین‌شهر

۳۰ قلاده خرس قهوه‌ای نادر در مشگین‌شهر شناسایی شد

رئیس محیط زیست شهرستان مشگین‌شهر گفت: طبق برآوردهای انجام یافته حدود ۳۰ قلاده خرس قهوه‌ای نادر در منطقه زیست محیطی این شهرستان شناسایی شده است.

اردبیل|30 قلاده خرس قهوه‌ای نادر در مشگین‌شهر شناسایی شد

به گزارش خیاوخبر، یوسف محمدی در دیدار با محیط‌بانان در این شهرستان اظهار داشت:  طبق برآوردهای انجام یافته حدود ۳۰ قلاده خرس قهوه‌ای نادر در منطقه زیست محیطی این شهرستان شناسایی شده است و انتظار ما از همشهریان این است که صیانت از این گونه ارزشمند جانوری مبنای کار قرار دهند.

وی با اشاره به این که این نژاد از خرس قهوه‌ای جزو حیوانات محافظت شده است بیان کرد: اجرای برنامه‌های صیانتی از گونه‌های نادر در حال حاضر یک اولویت اساسی است و در این زمینه باید به عنوان یک وظیفه همگانی مشارکت و تعامل همه‌جانبه توسط مسئولان و مردم مبنای کار قرار گیرد تا بتوانیم به اهداف خود در راستای حفاظت از محیط زیست دست یابیم.

رئیس محیط زیست مشگین‌شهر تصریح کرد: جلوگیری از تعارض انسان با حیات وحش با هدف کاهش صدمات و خطرات جانی برای مردم یک امر مهم و اساسی است و در این زمینه نیاز است مسئولان و دستگاه‌های مربوطه در این امر مهم نهایت همکاری و تعاملات را با ما داشته باشند تا بتوانیم به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

محمدی تصریح کرد: ۷۵ واحد صنعتی و خدماتی در حوزه کشتارگاه‌های صنعتی طیور، رب سازی و کبریت سازی به صورت مداوم مورد پایش کارشناسان محیط زیست قرار می‌گیرند که نیاز است در راستای اجرای برنامه‌های حفاظت از محیط زیست از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده شود.

وی اظهار کرد: برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی برای دهیاران و شورای شهر نیز با هدف پاکسازی شهر و ورستا و نیز برای افزایش انگیزه در بین آنان مبنای کار قرار گرفته است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم برای بهبود شرایط موجود اولویت اساسی است و انتظار می‌رود همشهریان در صورت مشاهده هر گونه تخلف محیط زیستی موضوع را با مراتب در میان بگذارند.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 29231


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار