کد خبر: 29225 | تاریخ انتشار: ۸:۳۶:۳۴ - دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل:

تعلیق واگذاری کشت و صنعت مغان از جریان ناسالم اقتصادی جلوگیری کرد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: کشت و صنعت مغان به عنوان یک بنگاه اقتصادی بزرگ باید به صاحب امتیازی واگذار شود که اهلیت داشته و در جریان‌سازی اشتغال و تولید در این شرکت بزرگ نظر مثبتی داشته باشد.

تعلیق واگذاری کشت و صنعت مغان از جریان ناسالم اقتصادی جلوگیری کرد

سیدناصر عتباتی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان اردبیل جریان ناسالمی در واگذاری کشت و صنعت مغان را کشف و مانع از واگذاری قطعی این بنگاه اقتصادی شده است، اظهار داشت: با مداخله به هنگام دادستانی فعلا واگذاری کشت و صنعت مغان ملغی شده و اصرار ما بر این است تا با توجه به نامناسب بودن اهلیت فنی و مالی و سایر مشخصات خریدار واگذاری کشت و صنعت مغان به خریدار قبلی منتفی شود.

وی با اشاره به اینکه با تلاش نمایندگان باخبر شدیم که تحقیق و تفحص جدی از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس برای واگذاری و نحوه قیمت‌گذاری کشت و صنعت مغان به تصویب رسیده است، افزود: در این زمینه تلاش نمایندگان و سازمان خصوصی‌سازی قابل تقدیر است اما در این راستا دستگاه قضایی استان نیز سلب مسئولیت نکرده و همچنان پیگیر نحوه واگذاری کشت و صنعت مغان خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل تصریح کرد: واگذاری کشت و صنعت مغان به عنوان یکی از موضوعات مهم استان است که با جدیت تمام این واگذاری به پیش می‌رود که باید این واگذاری در معنای واقعی به بخش خصوصی قابلیت‌دار و اهلیت‌دار هم از نظر مالی و هم مدیریتی و اجرایی انجام شود.

عتباتی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی استان دو مولفه اساسی در حال حاضر است که در این زمینه دستگاه قضایی استان برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام داده و در تلاش است تا با حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشروع زمینه توسعه و پیشرفت منطقه را به دست آورد/تسنیم

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 29225


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار