کد خبر: 29222 | تاریخ انتشار: ۸:۰۰:۲۹ - شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

نایب رئیس اول اتحادیه صنف مشاوران املاک

کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم زمستان؟

این کارشناس مسکن توصیه می‌کند: کسانی که می‌خواهند برای مصرف مسکن خریداری کنند همین الان به این کار اقدام کنند. این رکود به عرضه ارتباطی ندارد بلکه ناشی از ارز است. بیش از ۱۰ سال است که تعادل بین عرضه و تقاضا وجود ندارد. اما کسانی که می‌خواهند در بازار مسکن سرمایه گذاری کنند باید بدانند الان فرصت سرمایه گذاری در بازار مسکن نیست.
همین حالا مسکن بخرید / شاید در نیمه دوم زمستان حال مسکن خوب شود
خیاوخبر- وزارت راه و شهرسازی، به تازگی اعلام کرده قیمت مسکن در تهران نسبت به شهریورماه ۶.۳ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸۳.۱ درصد افزایش پیدا کرده است. این افزایش قیمت در حالی است که خرید در حوزه مسکن به شدت کاهش داشته است.

حسام الدین عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه صنف مشاوران املاک در گفتگو با فرارومی‌گوید: رکود کنونی در بازار مسکن در ۱۰ سال گذشته بی سابقه است.

او می‌گوید: این رکود به این معنای ارزان شدن مسکن نیست بلکه بسیار عمیق و از نوع تورمی است. طبق آمار قیمت مسکن نسبت به سال گذشته ۸۳.۱ درصد افزایش داشتیم. اما رقم ۸۳.۱ درصدی متوسط افزایش قیمت مسکن است. بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد در برخی نقاط قیمت مسکن حتی افزایش ۱۰۰ درصدی دارد.

او ادامه می‌دهد: در تیرماه ۲۵ درصد، در مرداد ماه ۳۶ درصد در شهریور ماه ۴۵ درصد، در مهرماه ۴۰ درصد کاهش حجم معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته باشیم. در آبان ماه هم کاهش حجم معاملات چشم گیر بوده، اما میزان دقیق آن هنوز روشن نشده است. این میانگین کاهش ۴۰ درصدی نشان دهنده رکود بسیار عمیق و تورمی در بازار مسکن است.

عقبایی ادامه می‌دهد: افزایش قیمت مصالح ساختمانی مثل آهن، میل گرد یا بقیه مصالح یکی از عوامل تاثیر در رشد قیمت مسکن بوده و علت افزایش قیمت مصالح ساختمانی نیز افزایش قیمت ارز در چند ماه اخیر است. موضوع افزایش قیمت ارز بیشترین اثر را در بازار مسکن گذاشت.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 29222


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار