کد خبر: 29216 | تاریخ انتشار: ۷:۵۰:۲۳ - شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

دادستان اردبیل خبر داد؛

۶ کارمند متخلف بانک در اردبیل تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند

۶ کارمند متخلف بانک در اردبیل تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند

اردبیل – دادستان اردبیل گفت: شش کارمند بانک در استان اردبیل به دلیل همکاری با متهمان اصلی یکی از پرونده‌های بزرگ اقتصادی تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.

به گزارش خیاوخبر، ناصر عتباتی در جمع خبرنگاران افزود: کارمندان متخلف بانک در استان اردبیل به دلیل معاونت در جرم و فراهم آوردن زمینه تخلف برای یکی از متهمین بزرگ اقتصادی تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه چهار نفر از مرتکیبن این تخلف مالی از بانک رفاه و دو نفر نیز از کارکنان بانک ملت بودند، توضیح داد: متهم با جعل سند و مهر به دریافت چندین فقره تسهیلات با ارزش بیش از ۲۰ میلیارد ریال اقدام کرده بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز ردبیل ادامه داد: در شرایطی که تسهیلات اخذ شده به منظور کارآفرینی و رونق تولید اخذ شده بود، در تخلفی آشکار در محل‌های دیگری به مانند سفته‌بازی و خرید و فروش مورد سرمایه‌گذاری قرار گرفته بود.

وی افزود: قسمتی از تسهیلات دریافت شده این متهم از محل صندوق توسعه ملی بوده و بررسی فعالیت‌های مالی متهم از عدم پرداخت مالیات ۲۳ میلیارد ریالی نیز خبر می‌دهد.

عتباتی تصریح کرد: همکاری اداره‌کل اطلاعات استان اردبیل در شناسایی متهمان این پرونده بسیار ارزشمند بود و مطمئنا دستگاه قضا و نهادهای امنیتی در مواجهه با هرگونه فساد اقتصادی برخورد قاطعانه‌ای را از خود نشان خواهد داد.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 29216


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار