کد خبر: 29077 | تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر |   |

سمیه زایدی عضو شورای اسلامی مشگین شهر:

شهردار مشگین شهر عملکرد مطلوبی در ۴ ماه گذشته نداشته است

سمیه زایدی در پاسخ به سوالات رسانه در مورد اینکه در جلسه پرسش و پاسخ از شهردار چه گذشت گفت :
سمیه زایدی خطاب به مردم گفت : شما دیگر غریبه نیستند و شفافیت وظیفه شوراست .
سوال از شهردار به معنای مخالفت با شهردار نیست بلکه سوال از شهردار در جهت پیشبرد و پویایی و سلامت اداری یک شهرداری وظیفه اصلی یک شوراست و وظیفه یک شورا مطالبه گری و دفاع از حق شهر و مردم می باشد و پاسخ به شورا یعنی پاسخ به شهروندان وظیفه یک شهردار می باشد.
تا زمانی که شورا مطالبه گر نباشد شهردار فعال نخواهد بود . و اینکه شهردار در زمان قبول سمت ریاست شهرداری باید تمامی مصوبات شورا را مطالعه و اجرایی می نمود ، با گذشت چهار ماه از تحویل این مقام اقرار به مطالعه ننمودن مصوبات می نماید . و این نهایت تک روی و عدم اعتنا به شورا و مردم را می نماید که اعضای شورا قطعا مصوباتشان را در جهت حل و بر مبنای مشکلات مردم مقرر می نمایند.
به عنوان مثال در مورد ساختمان سینما اعضای شورا همراه متخصصان و هنرمندان بومی شهرمان پس از چندین جلسه تصمیم به باز سازی و بهسازی سینا در جهت شکستن قفل چندین ساله سینما گرفتند ولی شهردار بدون اعتنا به مصوبه شورا که مورد تایید کمیته تطبیق قرار گرفته بود و ایشان باید هر چه سریعتر به بهسازی ساختمان اقدام و آن را به اتمام میرساندتابرای برگزاری مراسم سال نو آماده می شد برعکس وقتشان وهزینه شان را با گرفتن یک مشاور غیر بومی برای ارایه طرحی جهت تخریب ساختمان سینما و واز نوسازی یک ساختمان دیگر و… تلف کردند . و در مورد اتمام پروژه های نیمه تمام که اکثرا حدودده درصد پروژه ها باقی مانده و مصوبه شورا برای افتتاح در دهه فجر بود ازجمله خیابان آیت و غسالخانه و….یا در مورد بیش از نود مصوبه شورا که اکثرا برنامه های کوتاه مدت کم هزینه و قابل اجرا هستند و فقطـ نیازمند مدیریت پرسنلی و اجرایی هستند از جمله تنظیف شهری در سریعترین زمان و فنس کشی سیستم دفع زباله , تجهیز کشتارگاه به سپتیک و.. ,ساماندهی وزیبا سازی و ایمن سازی ورودی های شهر .,تجهیز پارک مسافر در پارک شهریار , لکه گیری های معابر و لایروبی کانالها , ایمن سازی شهر ونصب پل عابر پیاده در ورودی کوی ولایت , تقسیم شهر به چندین محله و ایجاد نهاد محله , تجهیز تمامی محلات شهر به سطل اشغال و ایمن سازی تابلو های تبلیغاتی , ایمن سازی ورودی منطقه قره دوریش پل سلطانیه , ارایه بسته های فرهنگی هنرمندان بومی شهرستان به مسافرین نوروزی و…و استقبال از عید نوروز با برنامه ای مدون که متاسفانه استقبال از عید نوروز در حد زیر صفر بود .
المانهایی که به شهردار محترم جهت نصب سال نوارایه شده بودند المانهای پسماند سالهای قبل شهرداریهای شهرهای همجوار بود و…سوال اینجاست ،چرا این المانها فقط در مرکز شهر باید نصب شوند و یا گلکاریها و لکه گیری ها در مرکز شهر و جهت عوامفریبی انجام شوند و چند تا عکس تبلیغی در رسانه جهت عوامفریبی پخش وادانه کاردر محلات دیگر انجام نگیرد. سوال اینجاست ایا ورودی کوی ولایت امام رضا حسنعلی دره سی و ولیعصر و نوشین دره وتورویولی جانبازان و سی متری و قره درویش و خیلی جاهای دیگر جز شهر نیستند؟ پس کو شعار توازن شهری .
شهردار محترم که ادعای متخصص بودن و استادی در امر برنامه ریزی شهری و به ادعای خویش از نهاد ریاست جمهوری امده است را دارد .چندان مدیریت پرسنلی قوی ندارد و استفاده شان از سیصدو چهل نفر نیرو در شهرداری برای حل مشکلات شهر اصلا در این چهار ماه خوب نبوده است و فقط هدر رفت هزینه را در پی داشته است و در عین حال هیچ استفاده ای از برنامه های متخصصین شورا و شهر استفاده نمی کند . البته برنامه های بلند مدت و طرحهای باز آفرینی جهت جذب اعتبار نیز به شهردار ارایه شده که متاسفانه طرحها روند رو به رشدی ندارند و متاسفانه من به عنوان عضوی از شورا از حضور با تاخیر یک ماهه ایشان بعد از دعوت مان به شورا و از پاسخ شهردار حاکی از اینکه (من مصوبه ها را نخوانده ام) قانع نشدم. ولی باز با این حال از شهردار محترم خواهشمندم جهت حل مشکلات به جای انکار آن وپاسخهایی از قبیل وجود کارمندان ضعیف در شهرداری و انداختن مشکلات به گردن کارمندان ونخواندن مصوبه و یا رییس شورا به من نگفته و…. استدعا دارم خود تدبیری در مدیرت خویش نموده و برنامه ریزی نماید تا هرچه سریعتر مشکلات شهری مخصوصا مشکل تنظیف شهری و باز میگویم تنظیف شهری و اسفالت شهری که از برنامه کوتاه مدت شوراست سریع حل شود .
سمیه زایدی خادم مردم در شورای شهر

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 29077


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار