کد خبر: 29062 | تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر |   |

فرماندار مشگین شهر:

خیاوچایی مشگین شهر ساماندهی می شود

خیاوخبر:فرماندار مشگین شهر از اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای ساماندهی بستر رودخانه خیاوچایی با هدف جلوگیری از خطر احتمالی سیلاب خبر داد.

میرعلی رحیمی زاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار از سوی ستاد مدیریت بحران کشور به این امر در نظر گرفته شده و سه میلیارد ریال آن نیز به حساب شهرداری مشگین شهر منظور شده است.
وی با بیان اینکه در فصل بهار وقوع سیلاب های فصلی دور از انتظار نیست، گفت: شهرداری باید نسبت به ساماندهی بستر رودخانه خیاوچای و ایجاد دیوار حایل با استفاده از روش دپو مصالح داخل بستر اقدام کند.
وی اظهار کرد: متاسفانه در جریان سیل سال گذشته بخشی از جاده دسترسی پارک جنگلی و دیوار حایل موجود بر اثر سیلاب رودخانه خیاوچای تخریب شد.
رحیمی زاد با بیان اینکه جاده پارک جنگلی مشگین شهر همواره به عنوان مسیر گردشگری مورد استفاده میهمانان و مسافران قرار می گیرد، خواستار ایمن سازی این جاده توسط شهرداری مشگین شهر شد.
جاده دسترسی پارک جنگلی مشگین شهر به طول پنج کیلومتر در حاشیه رودخانه خیاوچای احداث شده است.
مشگین شهر در شمال غربی اردبیل واقع می باشد. این شهرستان یکی از سیل خیز ترین مناطق استان می باشد. در سال های اخیر چند مورد سیل در این شهرستان با خسارت جانی و مالی بوقوع پیوسته است.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 29062


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار