کد خبر: 29018 | تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر |   |

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل:

ثبت جهانی «کوه سبلان» در سال جاری دنبال می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در سال جاری ثبت جهانی کوه سبلان به عنوان یکی از آثار شاخص طبیعی استان اردبیل را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش خیاوخبر، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، کریم حاجی‌زاده روز یکشنبه با اعلام تلاش برای ثبت جهانی کوه سبلان، اظهار کرد: کوه سبلان یکی از شاخص‌ترین آثار طبیعی استان اردبیل و حتی کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: در قله این کوه دریاچه پرآبی واقع شده که یکی از جاذبه‌های کم نظیر گردشگری محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: از سویی به لحاظ پوشش گیاهی و گونه‌های حیوانی که در این کوهستان حیات دارند، سبلان از غنای کم‌نظیری برخوردار است.

حاجی‌زاده عنوان کرد: در عین حال کوه سبلان محل حیات عشایر شاهسون بوده و به لحاظ فرهنگی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد به طوری که جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی آن غیر قابل انکار است.

وی تأکید کرد: به منظور ثبت جهانی ضروری است مطالعات جامعی از این اثر انجام شود که این مطالعات نیازمند تأمین اعتبار خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به قول مساعد تأمین اعتبار، ابراز امیدواری کرد امسال بتوان برنامه جامع مطالعاتی را آغاز کرده و در خصوص ثبت جهانی این اثر طبیعی اقدام کرد.

 

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 29018


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار