کد خبر: 29002 | تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر |   |

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل

سرعت وزش باد در مشگین‌شهر به ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت رسید

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: سرعت وزش باد در شهرستان مشگین‌شهر امروز به صورت لحظه‌ای به ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت رسیده که وزش بادهای تند تا شدید در سطح استان تا عصر یکشنبه تداوم می‌یابد.

علی دولتی‌مهر اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی که اعلام شد امروز بر سرعت وزش باد افزوده شده به طوری که سرعت وزش باد از ظهر امروز تا عصر فردا تند تا شدید توام با گرد و خاک خواهد بود.

وی افزود:‌ سرعت وزش باد بین ۷۰ تا ۱۰۰ کیلومتر  بر ساعت در نوسان خواهد بود و در شهرستان‌های مشگین‌شهر، نیر، سرعین، اردبیل، نمین و فرودگاه اردبیل بیشتر از سایر مناطق خواهد بود و در بعضی ساعات به صورت نقطه‌ای به ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: سرعت وزش باد در شهرستان مشگین‌شهر امروز به صورت لحظه‌ای به ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت رسیده و در شهرستان سرعین نیز گرد و خاک سبب کاهش دید شده است که طبق اخطاریه هواشناسی وزش باد تا فردا همچنان تند تا شدید در سطح استان خواهد بود.

دولتی‌مهر با تاکید بر رعایت توصیه های هواشناسی گفت: اجتناب از اتراق در محیط‌های باز، خودداری از توقف و اتراق در جاده‌های باز، خودداری از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و محیط‌های دارای پوشش گیاهی انبوه، توقف فعالیت در فضای باز، خودداری از تردد در مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره، فرسوده و درختان و بازدید فنی تابلوهای بزرگ سطح شهری و چادرهای موقتی هلال احمر و طرح نوروزی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: جمع‌آوری اجسام معلق از محوطه تراس و پشت بام، استفاده نکردن از موتورسیکلت و دوچرخه، عدم تردد در مجاورت تیرهای برق، کابل‌های فشار قوی و عدم تجمع در محدوده و محل وقوع حوادث احتمالی، فاصله گرفتن از شیشه پنجره‌ها، بستن تمامی درها، دریچه‌ها و پنجره‌ها، دوری از پنجره‌های فلزی، وسایل هادی برق و انرژی، کشیدن دو شاخه وسایل برقی از پریز، عدم تردد در محدوده تراس و پشت بام، دوری از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی، فاصله گرفتن از ساختمان‌های با نمای شیشه‌ای، پرهیز از رفتن به نقاط بلند و عدم استفاده از پل‌های عابر پیاده در صورت تشدید تندباد نیز از موارد ضروری است/تسنیم

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 29002


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار