کد خبر: 28999 | تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر |   |

درآستانه تعطیلات نوروز :

اقامت مسافران نوروزی در اردبیل ۲ برابر افزایش یافت

خیاوخبر:مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از رشد دو برابری اقامت مسافران نوروزی در هفته نخست تعطیلات نوروزی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 

اردبیل| اقامت مسافران نوروزی در اردبیل 2 برابر افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، کریم حاجی‌زاده بعد از ظهر امروز در بازدید از ستاد هماهنگی خدمات سفر استان اردبیل اظهار داشت: از ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا سوم فروردین‌ماه امسال مجموع اقامت ثبت شده در استان ۷۶ هزار و ۵۲۰ نفر بوده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو برابر افزایش یافته است.

وی با تاکید به اینکه این میزان شامل اقامت در تمامی مراکز اقامتی موجود در سطح استان است، افزود: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان اقامت ۴۰ هزار و ۶۲۶ نفر به ثبت رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: در کنار افزایش اقامت‌ها میزان بازدید گردشگران از آثار گردشگری استان نیز با رشد قابل‌ توجه همراه است.

حاجی‌زاده میزان بازدید از آثار تاریخی در این بازه زمانی را با رشد قابل توجه همراه دانست و افزود: میزان بازدید از ۴۲ هزار و ۷۸۳ نفر در سال گذشته به ۵۹ هزار و ۴۲ نفر رسیده است که بازدید از جاذبه‌های طبیعی نیز از ۷۹ هزار و ۶۷۸ نفر در سال گذشته به ۱۱۰ هزار و ۸۸۲ نفر افزایش‌ یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل رشد بازدید از جاذبه‌های دست‌ساز را نیز نزدیک به دو برابر برشمرد و تصریح کرد: میزان بازدید از ۶۲ هزار و ۹۴۴ نفر به ۱۰۳ هزار و ۱۴۳ نفر رسیده است.

حاجی‌زاده اظهار کرد: بازدیدهای نظارتی از مراکز اقامتی و گردشگری استان از ۴۷۰ مورد در این بازه زمانی سال گذشته به ۶۱۵ مورد در سال جاری افزایش‌ یافته است.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28999


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار