کد خبر: 28987 | تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

نقدی بر مطلب استراتژی انتخابات

چندی پیش یکی از کانال های خبری مشگین شهر در مطلبی بغض آلود یونس اسدی را ناجونمردانه مورد تحلیل قرار داده بود  که این مطلب به نوعی نقد مطلب آن کانال خبری می باشد

 

 

(قسمت اول)
مطلبی را در یکی از کانال های فضای مجازی مطالعه کردم!
با عنوان استراتژی آقای اسدی درباره انتخابات آینده،لازم دیدم چند نکته را جهت تنویر افکار عمومی بیان کنم!
در لابلای مطالب نویسنده جملات و کلمات داد میزنند که موضوع با غرض ورزی کامل نوشته شده است و نویسنده دنبال هدف خاصی بوده است.
و حتی الامکان سعی کرده است شکست آقای اسدی را به عدم حمایت اصلاح طلبان ربط دهد که قطعا اینچنین نیست.
تحلیل این موضوع جایش اینجا نیست ولی به نکته ای اشاره میکنم:
در انتخابات دوره نهم مجلس اصلا نام آقای اسدی در لیست اصلاحات نبود.نویسنده اینگونه القا کرده است که حمایت اصلاح طلبان باعث پیروزی آقای اسدی گردیده است و عدم حمایت آنها در دوره ی دهم نیز باعث شکست وی گردیده است که البته خیلی بیراهه رفته است و همه قبول دارندعملکردوی دردوره هشتم عامل اصلی پیروزی وی در دوره نهم بود.شما واقعا باور دارید که در شهرستان مشگین شهر تعدادی مدعی رهبری اصلاح طلبی اصلا خودشان اصلاح طلب هستند؟
اصلاح طلب واقعی همیشه پایبند اصول است نه اینکه ناهار را سر سفره یکی و صبحانه و شام را سر سفره دیگری باشد.
امیدوارم جوانان برومند و اصلاح طلب واقعی هر چه سریعتر از این مدعیان سرگردان اعلام برائت نمایند.
و این نکته هم فراموش نشود که اگر جوانان برومند اصلاح طلب در دوره های مختلف انتخابات در کنار آقای اسدی بودند حضورشان صرفا بخاطر خود ایشان بوده است که یک اصلاح طلب واقعی است.
و اینکه این جوانان منتظر فرمان کسی باشند و حمایت و عدم حمایت خودشان را براساس آن تنظیم کنند یاوه گویی است.
به نظر من در شهرستان مشگین شهر در دوره نهم انتخابات مجلس فاکتور های زیادی دخیل بودند که به بعضی از آنها اشاره خواهم کرد.
به نظر من در روش‌های انتخاباتی اینطور نبوده که آقای اسدی برخلاف آقایان عباسزاده و ملکی علاقه به حضور در فضای رسانه ای و مجازی نداشته باشد.
حتی در زمانی که آقای اسدی نماینده بودند خیلی اصرار میکردیم که عملکرد خود را در رسانه ها بازتاب دهد که ایشان قبول نمیکردند و می گفتند!
•چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است•
بنابراین من فکر میکنم که واقعا آقای اسدی دلسوزانه به موضوع نگاه میکند.
و مطمئناً این ذهنیت را دارد که از روز اول نباید عرصه را بر دیگری تنگ کرد اگر نظر بر خیر و صلاح این مردم است چه لزومی دارد از فردای انتخابات علم مخالفت برداری و بر دیگری بتازی!در این خصوص آقای اسدی را تحسین میکنم و مطمئنماً مردم هم تحسین خواهند کرد که در رعایت منافع مردم هیچ قدم کجی برنداشته است.اخلاق هم حکم میکند که تبلیغات انتخاباتی در زمان انتخابات باید باشد نه اینکه عرصه را بر دیگری تنگ کنیم و مانع فعالیتش باشیم.چون اگر دلمان به حال این مردم میسوزد زمان همکاری و رقابت را باهم تفکیک کنیم.البته من مطمئنم آقای اسدی بر تاثیر تبلیغات بیش‌تر از هر چیزی آگاه است.
ولی جوانمردی اش اجازه ورود زود هنگام را نمیدهد.
•نویسنده در قسمت دوم بند ۱ بصورت زیرکانه سعی کرده است چند هدف را با یک تیر نشانه رود.
-اول اینکه دو کاندیدای احتمالی را برای حضور در صحنه انتخابات ترغیب کند که شاید تاثیری برکاهش رای آقای اسدی داشته باشد.
-دوم اینکه رای بالای یکی از کاندیداها را نشان از ضعف اعضای اتاق فکر آقای اسدی بداند و اعلام کند که غافلگیر شدند.هردو موضوع روحیه کاسب کاری در آخر وقت نویسنده را نشان میدهد.
اگر تدبیر جدید کاندیداهای احتمالی آینده برای تخریب مجدد اسدی اینگونه باشد که واقعا تنگدست هستند.
*مطلب دیگر اینکه تا آنجا که من اطلاع دارم آقایان اسدی و امامی بقدری به هم نزدیک هستند که طرح چنین مسائلی سبکسرانه است.
(…دعوا کنند…باور کنند)

 

مطلب بعدی اینکه در مورد کاندیدای دوره دهم که ظاهرا رای قابل توجهی هم داشته است نظر غالب این است که اصابت آن تعداد رای بنام فرد یاد شده بدین معنی نیست که ایشان واقعا یک فرد سیاسی و قابل قبولی باشد همه میدانند وی در حد و قواره یک نماینده مجلس نیست و این رای آن هم دلایل خاص خودش را دارد.
“رد صلاحیت آقای جعفرزاده،تبلیغات و تخریب بسیار سهمگین علیه آقای اسدی در فضای مجازی و بی میلی ایشان برای حضور در انتخابات و در نتیجه سرگردانی رای آقای جعفرزاده و ریزش رای آقای اسدی و همچنین عدم ظرفیت جذب رای این دو نفر توسط دو کاندیدای دیگر و حاکمیت شور و شوق انتخابات،مردم ناچارا به آن شخص رای دادند.
تبلیغات سهمگین در فضای مجازی علیه آقای اسدی همه را سردرگم کرده بود که البته امروزه نتیجه ی آن عکس العمل قابل تامل مردم میباشد و قطعا آه جگرسوز مردم در از دست دادن ابر مرد تاریخ ساز مشگین شهر در انتخابات دوره ی پیش رو شعله ور خواهد شد و قدر شناسی مردم از لابلای عوام فریبی و دروغ پراکنی عده ای باج خواه و فرصت طلب دوباره فوران خواهد کرد و این گفته ام را زمان ثابت خواهد کرد و حتما انتخابات دوره یازدهم مجلس خیلی متفاوت از دوره دهم خواهد بود
•در بند دوم مطلب باز هم نویسنده پیشداوری کرده است.تا به امروز آقای اسدی حرفی از آمدن یا نیامدن نزده است چون من باور دارم آقای اسدی هیچ وقت دلش نمیخواهد فضای شهرستان به این زودی انتخاباتی شود.
•در بند سوم مطلب غرض ورزی نویسنده بسیار آشکارتر می‌شود.
رای مردم اتمام حجت است و حرف از انعطاف و تعدیل رفتار نیز مضحک.
اگر نظر نویسنده این باشد که آقای اسدی برای رسیدن به صندلی سبز از مردم عبور کرده و به باج خواهان متوسل خواهد شد کاملا اشتباه است.
حتما نویسنده با روحیات وی ناآشناست و همه میدانند ایشان ابداً به باج خواهان و امثال آنها روی خوش نشان نخواهد داد حتی به قیمت شکست سنگین خودش در انتخابات و اگر این چنین نبود باج خواهان همگی دور هم جمع نمیشدند تا اسدی را خط قرمز قرار دهند و مردم را به هر قیمتی از همراهی در مسیر پیشرفت شهرستان بازدارند وگرنه همه مردم و حتی خود باج خواهان نیز قبول دارند قدرتمند ترین و پر تلاش ترین و کارسازترین نماینده(با احترام به تمام نمایندگان قبلی)بعد از انقلاب فقط ایشان بوده اند.و توصیه میکنم این عده ی اندک بعد از دو سال از فضای مسمومی که ایجاد کرده بودند نظر مردم را جویا شوند متوجه خواهند شد که آثار دروغ و تهمتهایشان کلا از بین رفته است و انشاالله شاید متنبه شوند و دوباره بر علیه منافع مردم به پا نخیزند که در غیر این صورت حتما با تو دهنی مردم قدر شناس مواجه خواهند شد.

 

چون تنها کسی که رای آن صرفاناشی از پایگاه مردمی است فقط اسدی است همه ماهم هجمه را دیدم وهم رای قابل توجه مردم در مقابل آن هجمه،هرکدام از این اقایان درمقابل انهمه تبلیغات منفی ناجوانمردانه قرار می گرفتند۲۰درصد رای آقای اسدی را هم نمی اوردند
کافی است فقط به ترکیب اعضای اصلی ستاد و دور و بر دو کاندیدا دقت کنید
یکی از انها اکثر رانده شدگان از تمامی درگاهها را با انواع قولهاو ترفندها به دور خودش جمع کردوبا کمک انها تمامی راههای ممکن را برای تصاحب صندلی سبز بکار گرفت وموفق هم شددوسال نگذشته آثار نارضایتی را خودتان شاهد هستیدواز الان معلوم است که چه اتفاقی خواهدافتاد
کاندیدای سفارشی هم که تکلیفش روشن است و از فردای انتخابات مجددا فعالیت انتخاباتی را شروع کرده است وسعی میکندعنوان رقیب اصلی را جابیندازد وآنهم رقیب کسی که دو سال سپری نشده بیش از ۵۰درصد ریزش رای داردطرفداران این کاندیدای سفارشی خودشان را گول نزنندچون مردم این دفعه گول نمی خورندرایی که باسفارش جمع می شود برای دوره بعد تکلیفش روشن است
هنوز به مسیر محک وارد نشده در دوره دوم نسبت به اولین دوره اش رای به میزان قابل توجهی ریزش بکند خودحکایت از پایگاه رای دارد پس تلاش برای ملکه کردن رقیب اصلی در ذهن مردم بیهوده است پیشنهاد میکنم ترفنددیگری را بکار بگیرید
والسلام

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28987


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار