کد خبر: 28930 | تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

وعده های فرماندار برای صنعت مشگین شهر

میرعلی رحیمی زاد فرماندار مشگین‌شهر در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان در خصوص کامیون سازی مشگین‌شهر گفت: فاز اول کارخانه با جذب ۴۰۰ نفر نیروی کار متخصص از اول اردیبهشت ماه شروع می‌کند که در حال حاضر ۸۰ نفر جذب شده و با بسیج امکانات فنی و حرفه ای استان آموزش‌های لازم ارائه می‌شود و تا پایان سال آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

وی در خصوص مجتمع ذوب آهن شهرستان گفت: در سفر معاون وزیر صنعت به این شهرستان و در بازدید از این محل احداث کارخانه اعلام کرد که برای این کارخانه باید ماده اولیه ذخیره شده وجود داشته باشد لذا برای اطمینان از ذخیره معادن در منطقه ۱۳ مورد چاه گمانه‌زنی می‌بایست حفاری شود که ۹ مورد آن انجام شده که ۷ مورد مثبت بوده است.

وی تصریح کرد: کوره‌های این کارخانه سفارش ساخت داده شده و به زودی این مجتمع نیز عملیاتی می‌شود.

فرماندار مشگین‌شهر در خصوص کارخانه فولاد نورد مشگین‌شهر گفت: این پروژه خارج از مجتمع فولاد شهرستان است که سوله‌های احداث شده اما برای راه اندازی آن با کمبود اعتبار مواجه هستند که آن‌هم در قالب تسهیلات پرداخت می‌شود و طرح توجیهی آن تا دو هفته آینده تکمیل می‌شود تا تسهیلات لازم پرداخت شود.

وی افزود: در این کارخانه آهن دست دوم ذوب و به محصول تبدیل می‌شود و در فاز اول این کارخانه ۵۰۰ نفر و در فازهای بعدی تا ۱۵۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول بکار می‌شوند.

این مسئول در خصوص معدن مس شهرستان گفت: بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده و در حال حاضر ۴۰ نفر مشغول بکار هستند و به زودی با نصب دستگاه‌های لازم به بهره برداری می‌رسد.

وی در خصوص نیروگاه زمین گرمایی گفت: توربین‌های مورد نیاز خریداری شده اما به علت وضعیت جوی هنوز نصب نشده که با مساعد شدن وضعیت جوی این نیروگاه نیز وارد مدار می‌شود.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28930


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار