کد خبر: 28921 | تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل:

تکمیل باند دوم اردبیل به مشگین‌شهر نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

محبوب حیدری صبح امروز در جلسه بررسی توسعه راه‌های استان اردبیل اظهار داشت: بحث توسعه زیرساخت‌ها جزو وظایف اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل بوده و در توسعه زیرساخت‌ها نقش توسعه این بوده که ظرفیت شبکه را افزایش و تراکم ترافیک جاده‌ها را کاهش می‌دهد.

وی گفت: بر این اساس اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در موضوع توسعه زیرساخت‌ها مطالعه امکان سنجی باند دوم سه راهی صحرا گرمی بیله‌سوار و پارس‌آباد به مشگین‌شهر را در سال ۹۵ شروع کرده و در نهایت در وزارت راه و شهرسازی نیز طرح فوق به تصویب رسیده و در مهرماه امسال برای اخذ کمیسیون ماده ۲۳ به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال شد که در حال حاضر با تلاش و پیگیری‌های مکرر نام پروژه به عنوان مطالعه این محورها در قانون بودجه سال ۹۷ در لیست تهیه شده از پروژه‌ها آمده است.

حیدری با اشاره به باند دوم اردبیل به سرچم و اردبیل به آستارا بیان کرد: گزینه دیگری که نزدیک چهار تا پنج سال پیگیر آن بودیم باند دوم اردبیل به سرچم و اردبیل به آستارا بود که در قانون بودجه قرار داشت که امسال  با تلاش و پیگیری‌های انجام شده دو طرح ملی برای استان اردبیل که شامل بهسازی اردبیل به آستارا و اردبیل به سرچم بود، ارسال شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: احداث باند دوم پروژه اردبیل به سرچم و اردبیل به آستارا همچنان در جدول ۱۹ قرار داشته و اداره کل راه و شهرسازی در محور اردبیل به سرچم قبل از اینکه این پروژه در پیوست یک قرار گیرد عملیات اجرایی را آغاز کرده است که امیدواریم با قرار گرفتن در پیوست یک قانون بودجه سرعت عملیاتی در اجرای این پروژه را شاهد باشیم.

وی مطالعه باند دوم اردبیل به آستارا را از اولویت‌های برنامه کاری اداره کل دانست و تصریح کرد: مطالعه باند دوم اردبیل به آستارا در اولویت بوده و در کنار این پروژه‌ها، پروژه باند دوم اردبیل – مشگین‌شهر – اهر قرار داشته که این پروژه نیز سالیان سال از بابت تامین منابع مالی به شدت با مشکلات اعتباری مواجه بوده به طوری که در سال ۹۶ کل اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه دو میلیارد تومان بوده است که با این اعتبار در نهایت یک تا دو کیلومتر می‌شود نسبت به احداث جاده اقدام کرد.

حیدری اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌‌های مسئولان استان بودجه این پروژه از دو میلیارد تومان به ۱۲ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷ افزایش یافته است که در این پروژه تا به حال نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده و به پیمانکار بدهی داریم که برای تکمیل این پروژه نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در سه تا چهار نقاط حساس این مسیر که از نظر آمار تردد و شیب مشکل داشته نزدیک به ۲۵ کیلومتر از طول مسیر در صورت تخصیص اعتبار لازم در سال ۹۷  به انجام خواهد رسید و با وجود تمام مشکلات موجود در این پروژه پیمانکار به هیچ وجه نسبت به تعطیل کردن پروژه اقدام نکرده و پروژه در حال حاضر فعال است.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28921


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار