کد خبر: 28897 | تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱ نظر |   |

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشگین شهر:

تابلوهای گردشگری مشگین شهر ساماندهی می شوند

خیاوخبر : رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشگین شهر از ساماندهی تابلوهای گردشگری این شهرستان با مشارکت شهرداری این شهر خبر داد.

محرم جعفری روز سه شنبه گفت: متاسفانه تابلوهای موجود گردشگری در برخی مواقع موجب سردرگمی مسافران می شود.
او افزود: شهرداری مشگین شهر از محل اعتبارات بازآفرینی شهری به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال نسبت به احیا و مرمت کهنه قلعه اثر تاریخی این شهر اقدام می کند.
جعفری یکی دیگر از تصمیمات مصوب کمیسیون گردشگری شهرداری مشگین شهر را حمایت از سرمایه گذاران دانست و گفت: در محدوده مشگین شهر زمین به صورت مشارکتی یا استیجاری به سرمایه گذاران واگذار می شود.
او افزود: این اقدام حمایتی با هدف ایجاد مجموعه های گردشگری از جمله هتل، کمپ گردشگری، سفره خانه سنتی و سایر زیرساخت های رفاهی و تفریحی در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته ایرنا از میراث فرهنگی اردبیل ، وی گفت: این شهرستان یکی از قطب های گردشگری استان اردبیل است که آثار تاریخی متعددی در گستره آن شناسایی شده و نیازمند معرفی است.
شهرستان مشگین شهر با ۱۵۵ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد ، کهنه قلعه ، چند حمام قدیمی و آب های گرم معدنی شابیل و قینرجه است.
ده ها اثر باستانی و نیز سایت تاریخی شهر یئری با ده ها پیکره سنگی با حدود هشت هزار سال قدمت در این شهرستان واقع شده است.
شهرستان مشگین شهر با داشتن قابلیت های متعدد گردشگری از جمله آب های گرم معدنی ، کوهستان سبلان ، جنگل های بکر ارسباران و آثار متعدد باستانی و تاریخی توانسته نظر تعداد زیادی از سرمایه گذاران را به خود جلب کند.
چشمه آبگرم قینرجه با دمای ۸۶ درجه داغ ترین چشمه معدنی جهان است و در سال های نه چندان دور اولین مجتمع آبدرمانی توسط دولت در این منطقه احداث شده است.
سه مجتمع بزرگ آبدرمانی وله زیر ، شابیل و قینرجه و چشمه های آبگرم قوتورسویی ، موئیل ، ملک سوئی و دودو مورد استفاده قرار می گیرند. /ایرنا

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28897۱ ديدگاه مطلب براي " تابلوهای گردشگری مشگین شهر ساماندهی می شوند " ارسال شده است.

  1. شاهین گفت:

    امیدوارم خودت هم بزودی ساماندهی شوی

ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار