کد خبر: 28894 | تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

رئیس پلیس راه استان اردبیل

بیشترین جانباختگان تصادفات جاده ای اردبیل قشر جوان است

خیاوخبر: رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: بیشترین جانباختگان تصادفات جاده ای در این استان نیروی جوان و مولد جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سرهنگ سید حجت فتاحی روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: بررسی ها نشان می دهد در هشت ماه امسال بیشترین میزان متوفیان تصادفات جاده ای استان اردبیل در بازه سنی ۲۱ الی ۴۰ سال هستند.
وی اظهار کرد: در هشت ماهه پارسال در محورهای مواصلاتی استان تصادفات منجر به فوت ۹۲ فقره بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۸۴ فقره رسیده که کاهش ۱۱ درصدی را نشان می دهد.
وی بیان کرد: در هشت ماه سال گذشته ۱۱۱ نفر فوتی در جاده های استان داشتیم که این رقم در مدت مشابه امسال به ۹۵ نفر رسیده که کاهش ۱۴ درصدی را نسبت به پارسال نشان می دهد.
وی اضافه کرد: در این مدت در سال ۹۵ تعداد مجروحین ۲۵۳ نفر بود که این رقم امسال به ۲۵۹ نفر رسیده است که متاسفانه ۲ درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه حتی یک فوتی در اثرتصادف در محورهای مواصلاتی استان زیاد است، ادامه داد: با این حال در شاخص کاهش ۱۰ درصدی که از مرکز برای استان تعیین شده بود با کاهش ۱۴ درصدی استان جلوتر از شاخص تعیینی مرکز است.
سرهنگ فتاحی با اشاره به اینکه در حالت کلی بیشترین علت تصادفات عامل انسانی است، گفت: ۷۰ درصد تصادفات جاده ای مربوط به عامل انسانی، ۱۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه و ۱۵ درصد دیگر مربوط به راه هاست.
رئیس پلیس راه استان اردبیل با تقدیر از نقش رسانه ها در افزایش فرهنگ ترافیک مردم افزود: رسانه ها در فرهنگ سازی نقش مهمی دارند و باید کمک کنند تا رفتارهای غلط رانندگی از بین برود و رفتارهای مناسب جایگزین آن گردد.
وی اظهار کرد: در مجموع استان اردبیل یکی از استان های کم حادثه کشور در رانندگی است و با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی های گسترده چندین سال متوالی است که شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در محورهای مواصلاتی استان هستیم./ایرنا

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28894


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار