کد خبر: 28830 | تاریخ انتشار: شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

فرماندار مشگین شهر :

برق تولیدی نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر آماده ورود به مدار شد

خیاونیوز:فرماندار مشگین شهر گفت: بزودی برق تولیدی نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر وارد مدار می شود.

به گزارش خیاونیوز، علی رحیمی زاد  در جریان بازدید از روند اجرایی نیروگاه ژئوترمال مشگین شهر در دامنه های سبلان افزود: به تازگی با توجه به فضای ایجاد شده پس از برجام، نخستین توربین پنج مگاواتی به ارزش۲۲۰ میلیارد ریال از کشور ایتالیا خریداری شده است.
وی بیان کرد: در روزهای آینده با نصب این توربین در سایت c این نیروگاه نخستین جریان الکتریکی حاصله از بخار زمین در کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد.
نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر به عنوان نخستین نیروگاه ژئوترمال خاورمیانه در ارتفاع سه هزار متری کوهستان سبلان احداث می شود و با تکمیل شدن آن ، قابلیت تولید ۵۵ مگاوات انرژی برق با استفاده از حرارت داخل زمین را دارد.
برای راه اندازی این نیروگاه ۱۱حلقه چاه ژئوترمال در ارتفاعات سبلان حفر شده ، عدم نیاز این نیروگاه به هرگونه سوخت و نداشتن آلایندگی از ویژگی های نیروگاه ژئوترمال می باشد.
با راه اندازی این نیروگاه زمینه ایجاد سایر صنایع جانبی مرتبط با بخار داخل زمین از جمله شهرک های گلخانه ای ، مزارع پرورش ماهی و شهرک های گردشگری در شهرستان مشگین شهر فراهم شود./ایرنا

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28830


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار