کد خبر: 28796 | تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

هواشناسی:

هوای اردبیل در روز اربعین ناپایدار است

خیاونیوز: هوای اردبیل و قسمت وسیعی از این استان از فردا (چهارشنبه) و به ویژه در روز پنجشنبه مصادف با اربعین حسینی ابری و همراه با بارندگی خواهد بود.

به گزارش خیاونیوز به نقل از  ایرنا ، الگوی حاکم بر جو منطقه از کاهش فشار هوا براثر نفوذ جریان های جنوبی حکایت دارد که سبب وزش باد گرم (گرمیج) با بیشینه سرعت ۵۳ کیلومتر در ساعت و افزایش دما شده است.
از حوالی ظهر فردا با نفوذ موجی از یک ناوه که هم اکنون روی دریای سیاه و شبه جزیره بالکان مستقر است ضمن تغییر جانب وزش باد به شمال شرق دمای هوا به شکل محسوس و تا ۱۲ درجه سانتیگراد در منطقه اردبیل کاهش می یابد.
افزایش ابر و مه و آغاز بارش ها از شرق و شمال استان اردبیل و به تدریج گسترش آن به تمام این استان از اثرهای این موج ناپایدار است.
بارش در بلندی های بالای ۱۴۰۰ متر به شکل برف انتظار می رود و با نفوذ هرچه بیشتر موج به ویژه در عصر پنجشنبه و روز جمعه احتمال تبدیل بارش به برف در بعضی دشت ها ازجمله اردبیل وجود دارد.
از روز شنبه ییش رو از میزان ناپایداری ها در استان اردبیل کاسته می شود ولی تا اوایل هفته همچنان در اکثر روزها هوا ابری و بطور نسبی سرد بوده و احتمال بارش های خفیف و پراکنده به خصوص در نواحی منتهی به گیلان وجود دارد.
اداره مدیریت بحران استان اردبیل روز سه شنبه با استناد به اطلاعیه هواشناسی درباره بارش بطور سنگین باران به ویژه در شمال این استان و احتمال آبگرفتگی گذرگاهها هشدار داده و خواستار رعایت جوانب ایمنی ازسوی ساکنان این نقاط شده است.
اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی از هوای بسیار متغیر برخوردار است و بارش برف و استقرار هوای سرد در منطقه در سال های معمول از نیمه آبان ماه در منطقه آغاز می شود.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28796


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار