کد خبر: 28791 | تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان:

روستاهای هدف گردشگری اردبیل متناسب با ویژگی های بومی توسعه می یابند

خیاونیوز: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از لزوم توسعه روستاهای هدف گردشگری این استان متناسب با ویژگی های بومی خبر داد.

قادر تقی زاده در جلسه بررسی زمینه های توسعه روستاهای هدف گردشگری اردبیل گفت: توسعه روستاها بر اساس ضوابط تهیه شده توسط بنیاد مسکن استان در قالب طرح های هادی امکان پذیر بوده و نباید مغایر با ویژگی های بافت سنتی روستاها باشد.
او افزود: روستاهای هدف گردشگری به واسطه قابلیت هایی که در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری دارند به عنوان روستای هدف معرفی شده اند و ضروری است از قابلیت های بومی محلی نیز برای توسعه روستا استفاده کرد ، چون امروزه بسیاری از گردشگران متقاضی اقامت در اقامتگاه های بوم گردی و اکو کمپ ها هستند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اختصاص اعتبار به روستاهای هدف گردشگری گفت: ضروری است از اعتبار اختصاص یافته به دهیاری ها به شکل بهینه استفاده شود.
تقی زاده اظهار کرد: نباید اعتبارات تحقق یافته بی فرجام بوده و شاهد هدر رفت اعتبارات باشیم بلکه با برنامه منسجم کارشناسی می توان نهایت استفاده را از اعتبارات داشت.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی میراث فرهنگی اردبیل ، مسوول دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز با تاکید به اینکه استان اردبیل قابلیت کم نظیری در توسعه روستاهای هدف گردشگری دارد، گفت: طرح های گردشگری متناسب با پتانسیل هر روستا تعریف شود.
ابراهیم شکری افزود: از جمله ایده های قابل اجرا در روستاهای هدف گردشگری اکوکمپ ها است که می تواند در مناطق مختلف استان در روستاها اجرا شود.
او به ضرورت به سازی منظر روستاهای هدف گردشگری نیز تاکید کرد و گفت: بعد از بهسازی ، این خانه ها می تواند در مالکیت خود روستایی باقی مانده و هنگام مراجعه مسافران تحت عنوان اقامتگاه بوم گردی در اختیار مسافران قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به برخی مشکلات در اجرای طرح هادی روستایی افزود: ضروری است حفظ بافت تاریخی در طرح هادی مورد توجه قرار بگیرد.
شکری اظهار کرد: در هر جایی حفظ بافت تاریخی مورد بی توجهی باشد قطعا برخورد خواهد شد و اداره کل میراث فرهنگی استان آماده تعامل با دهیاران و بخشداران برای توسعه گردشگری روستاها است.
او همچنین به ضرورت استفاده از مصالح بومی در توسعه زیرساخت های گردشگری روستاها تاکید کرد و افزود: استفاده از مصالح بومی به مراتب هزینه ها را کاهش می دهد.
۱۲ روستای هدف گردشگری در استان اردبیل که دارای قابلیت اقامتگاه بومی است، شناسایی شده است./ایرنا

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28791


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار