کد خبر: 28779 | تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

انتقاد نماینده مجلس ازتاخیر اجرای پروژه در مشگین شهر :

انتقاد رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس از معوق ماندن طرح شبکه پایاب سد سبلان

رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از معوق ماندن طرح شبکه پایاب سد سبلان انتقاد کرد.

به گزارش خیاونیوز به نقل از ایرنا ، علی اکبری روز یکشنبه در جریان بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از سد سبلان به خبرنگار ایرنا گفت: به رغم گذشت چند سال از تکمیل ساختمان سد و ۸۵ درصد سرمایه گذاری در پروژه شبکه پایاب متاسفانه تاکنون این سد بلااستفاده مانده و بصورت سنتی از آن استفاده می شود.
وی همچنین از معوق ماندن طرح آب رسانی به ۸۶ روستای منطقه از آب این سازه خبر داد و افزود: این طرح نیز به رغم تصویب تاکنون عملیاتی نشده است.
وی اظهار کرد: تکمیل پروژه شبکه پایاب سبلان از خواسته های اصلی نماینده مردم مشگین شهر و اهالی بوده و کمیسیون بصورت جدی این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
وی گفت: خوشبختانه سد احمد بیگلو از پیشرفت خوبی برخوردار است و تنها سد در ایران است که همزمان با اجرای بدنه سد عملیات شبکه پایاب نیز آغاز شده و همزمان به بهره برداری خواهد رسید.
همچنین مدیرکل شیلات استان اردبیل در جریان بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از بزرگترین مزرعه تولید بچه ماهی شمالغرب کشور در مشگین شهر گفت: در حال حاضر از ۷٫۵ میلیون بچه ماهی تولید شده در این استان ۶ میلیون قطعه در مزرعه جهان ستود تولید می شود.
میرآرمان واعظی افزود: بچه ماهیان تولید شده در مشگین شهر به اقصی نقاط کشور ارسال می شود که ظرفیت خوبی برای استان اردبیل می باشد.
او گفت: مشگین شهر قطب ماهیان مولد در کشور است و امسال برای بازسازی ذخائر ژنتیکی ماهیان سردابی تعداد زیادی از ماهیان مولد در مشگین شهر پس صید به مرکز کلاردشت در استان مازندران ارسال شده است.
وی افزود: در سال گذشته میزان هشت هزار و ۵۱۰ تن انواع آبزیان در استان اردبیل تولید شده بود که سه هزار و ۲۸ تن آن مربوط به شهرستان مشگین شهر بوده است.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28779


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار