کد خبر: 28757 | تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

عطایی ریاست شورای اسلامی شهر:

طبق قانون شرایط احراز پست شهردار با استاندار و وزیر کشور است و ورود سایر مراجع برای احراز شرایط وجاهت قانونی ندارد

خیاونیوز: رئیس شورای شهر مشکین شهر ضمن تایید خبر رد مصوبه شورا در کمیته تطبیق گفت : صورتجلسه شورا که علی فتحی را به عنوان گزینه شهردار به فرمانداری معرفی نموده بودیم متاسفانه از سوی فرمانداری بازگشت داده شده است. البته باید متذکر شد که بر اساس نص صریح قانون اصولا رد مصوبه مطرح نیست ، بلکه به استناد آیین نامه اجرایی ماده ۸۰ قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شوراها اعتراض به مصوبه شورا مطرح است که در حال رفع آن هستیم.

عسگر عطایی تصریح کرد : کمیته تطبیق به استناد بند ب ماده ۱ آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی پست شهردار و همچنین تبصره ۲ بند ۳ ماده ۱ آیین نامه مذکور، سوابق اجرایی ارائه شده از سوی گزینه پیشنهادی شورا را موثر ندانسته و این کمیته مستند به مفاد تبصره ۸ ماده ۱ آیین نامه یادشده سوابق اجرایی را همتراز تشخیص نداده و بنابراین به مصوبه شورا اعتراض و آنرا بازگشت داه شده است
وی گفت شورا نیز طی نامه ای حقوقی و مستند به قوانین و مقررات بالادستی دلایل خود را ارائه داده است.
ایشان یادآور شد که شورای شهر که با رای اکثریت گزینه ای را برای شهرداری انتخاب و امضا نموده است که تحصیلات و سوابق اجرایی او مرتبط با آیین نامه مربوط برای شهرداریهای درجه ۷ می باشد و شرایط احراز سوابق اجرایی و تحصیلی مندرج در قانون شرایط تصدی پست شهردار را دارا می باشد.
رئیس شورای شهر افزود : در رابطه با تبصره ۸ ماده ۱ آیین نامه نیز نامبرده نزدیک به ۲۴ سال سابقه اداری و ۸ سال سابقه مدیریتی دارد
وی افزود : در صورت ادامه این روند ما مجبور خواهیم بود از سایر ظرفیتهای قانونی خود برای احراز شرایط گزینه پیشنهادی شورا بهره بگیریم. به هر حال طبق قانون شرایط احراز پست شهردار با استاندار و وزیر کشور است و ورود سایر مراجع برای احراز شرایط وجاهت قانونی ندارد. البته راه برای اعلام نظر مراجع به استانداری همواره وجود دارد.
عسگر عطایی در پایان ابراز امیدواری کرد استانداری و سایر مراجع ذیصلاح همکاری و عنایت لازم را داشته باشند تا آقای علی فتحی به عنوان شهردار مشکین شهر معرفی تا روند توسعه شهر با یک خون جدید در کالبد شهر ادامه پیدا نماید.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28757


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار