کد خبر: 28739 | تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

انتخاب شهردار مشگین شهر معمایی حل نشده ؟؟

علی فتحی در کمیته تطبیق برای شهرداری مشگین‌شهر رد شد/ گزینه بعدی برای رایزنی و انتخاب شهرداری چه کسی خواهد بود

به گزارش خیاونیوز، قبل از روز کارآمدن دوره پنج شورای اسلامی مشگین‌شهر رایزنی‌هایی بین منتخبین شورای اسلامی در خصوص انتخاب شهردار جدید برای مشگین‌شهر صورت گرفته بود لذا در اولین جلسه شورای اسلامی این موضوع مطرح و اعضای شورای اسلامی به دو گروه موافق و مخالف تقسیم شدند و هر گروه بر روی گزینه خاصی به نتیجه رسیدند اما متاسفانه هیچ یک نظر یکدیگر را قبول نکردند و و با گذشت دو ماه از روی کار آمدن شورای اسلامی هنوز مسئله انتخاب شهردار کارآمد برای شهر در ابهام به سر می‌برد.

 

تقریباً یک ماه پیش بعد از چندین جلسه علنی و غیر علنی علی فتحی با ۴ رأی موافق برای تصدی شهردار جدید مشگین‌شهر انتخاب و جهت صدور حکم به فرمانداری شهرستان معرفی شد تا بعد از تایید کمیته تطبیق شهرستان به استانداری معرفی شود.

در چند روز گذشته کمیته تطبیق شهرستان در محل فرمانداری مشگین‌شهر به منظور تطبیق مصوبات شورای اسلامی با حضور نماینده فرماندار، نماینده قوه قضائیه و نماینده استان تشکیل و مصوبات شورای اسلامی مشگین‌شهر مبنی بر تصدی علی فتحی به عنوان شهردار جدید مشگین‌شهر مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به اینکه قبل از معرفی علی فتحی به عنوان شهردار مشگین‌شهر شایعاتی مبنی بر مخالفت برخی از مسئولان شهرستان به علت گرایش سیاسی وجود داشت اما با وجود این کمیته تطبیق تشکیل و علی فتحی طبق ماده ۱ بند ح آئین نامه شرایط احراز شهرداری (عدم سوابق اجرایی)در کمیته تطبیق رد شده است.

با توجه به اینکه منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی از نخبگان و تحصیل‌کردگان شهر بوند انتظار می‌رفت در انتخاب شهردار نهایت دقت می‌شد تا چندین ماه وقت و هزینه برای انتخاب شهردار صرف نمی‌شود و به جای صرف وقت و هزینه در انتخاب شهردار به فکر برنامه ریزی برای شهر بودند.

از آنجایی سه گزینه علی فتحی، محمد فرامرزی و مسعود خیرجو برای شهرداری مشگین‌شهر مطرح بودند که با رد علی فتحی به نظر می‌رسد در صورتی که گزینه جدید وارد عرصه نشود محمد فرامرزی با سوابق مدیریتی و تحصیلی گزینه بعدی برای رایزنی برای تصدی شهردار جدید مشگین‌شهر باشد.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28739


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار