کد خبر: 28727 | تاریخ انتشار: ۸:۴۷:۳۸ - سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان/

کلنگ احداث نیروگاه ۵/۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر بر زمین زده شد

به گزارش خیاونیوز، دکتر افشین روشن میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان در مراسم کلنگ زنی نیروگاه ۵/۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر گفت: با توجه به اینکه در کنار نیروگاه شهرستان دو هزار متر مربع زمین برای توسعه شبکه برقی شهرستان در پیش بینی شده بود که به صورت قرارداد بلند مدت این زمین در اختیار به سرمایه‌گذار شرکت خصوصی در راستای توسعه نیروگاه برقی شهرستان قرار گرفت.

میلانی تاکید کرد: برق مورد نیاز شهرستان مشگین‌شهر نزدیک به ۴۰ مگاوات است که با احداث نیروگاه ۵/۱۸ مگاواتی در مقیاس کوچک معادل ۵۰ درصد برق شهرستان مشگین‌شهر را تامین می‌کند.

 

وی تصریح کرد: برق مورد نیاز شهرستان مشگین‌شهر تاکنون از نیروگاه سبلان و ۲۳۲ مگاواتی شهرستان اهر تامین می‌شد که با بهره برداری از این پروژه مدت خاموشی به حداقل کاهش می‌یابد.

وی مدت زمان مورد نیاز برای بهره برداری از این نیروگاه را ۱۸ ماه عنوان کرد.

در این مراسم نماینده شرکت فروزان جاوید مشگین گفت: این پروژه در قالب پدافند عامل و افزایش توان شبکه شرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: قرارداد مربوط به شرکت گاز منعقد شده و امروز با کلنگ زنی راه ورودی برای اجرای پروژه باز شد که تا چند روز آینده عملیات عمرانی برای اجرای پروژه آغاز می‌شود.

نماینده شرکت فروزان جاوید مشگین گفت: قراردادهای مربوط به خرید دو مولد ۱۰ مگاواتی در حال انجام است و طرح توجیهی آماده شده و مابقی کارهای اداری نیز در حال اتمام است تا پروژه عملیاتی شود.

میرعلی رحیمی زاد فرماندار مشگین‌شهر گفت: این پروژه با اعتبار بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود که این مبلغ بیش از اعتبار عمرانی یک ساله شهرستان است که توسط بخش خصوصی تنها در یک بخش سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی افزود: با توجه به توسعه شهرستان در حوزه‌های مختلف خصوصاً صنعت نیاز به منابع انرژی بیش از پیش احساس می‌شود چرا که تا یک سال آینده پروژه‌های مختلفی همچون اتوبوس سازی، ذوب آهن و … راه اندازی می‌شود لذا لازم است این پروژه با جدید تمام شروع و پایان یابد تا نیاز برق شهرستان در حوزه‌های مختلف تامین شود.

ولی ملکی نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در سال جاری تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار گازدار می‌شوند گفت: در حوزه برق تا زمانی که برق مورد نیاز صنایع شهرستان تامین نشود امکان سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

وی افزود: متاسفانه نیروگاه زمین گرمایی شهرستان به فراموشی سپرده شده بود اما در یک ماه گذشته اولین توربین ۵ مگاواتی خریداری و در این شهرستان مستقر شده است این در حالی است که کشور ترکیه همزمان با این شهرستان نیروگاه خود را آغاز کرده بود و در حال حاضر ۵۰۰ مگاوات برق تولید می‌کند اما در این شهرستان هنوز برای ۵ مگاوات توربین خریداری شده است/سفیرمشکین

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28727


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار