کد خبر: 28715 | تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

تحلیل/

قابل توجه جناب آقای رحیمی زاد فرماندار محترم شهرستان مشکین شهر/تعلل در انتخاب شهردار را چگونه توجیه می کنید

خیاونیوز/یقینا خبر صدور حکم جناب آقای دکتر لطف اللهیان شهردار محترم کلان شهر اردبیل که در یک فضای کاملا مردم سالارانه با وجود موافقین و مخالفین منتخب شده بودند را شنیده اید. حکم رسمی ایشان پس طی کلیه مراحل اداری و بدون دخالت نهادهای انتصابی توسط وزیر محترم کشور امضاء و صادر گردید و ایشان رسما کلید مدیریت شهر را در دست گرفته و عملا برنامه ریزی برای اجرای برنامه های خود برای چهار سال آتی را آغاز نمودند.

در این راستا در باب اقدامات شورای پنجم و انتخاب شهردار مشکین شهر تعدادی نکته در حوزه عملکردی جنابعالی به ذهن این حقیر خطور کرد که برای تنویر افکار عمومی منتظر پاسخ شفاف حضرتعالی هستم.
چراکه کسب مدال افتخار عودت بی سابقه مهمترین و حساسترین مصوبه شورای شهر مشکین شهر (یعنی انتخاب شهردار) توسط کمیته تطبیق در دوره تصدی جنابعالی چندان زیبنده دولت محبوب تدبیر و امید نخواهد بود.

⁉️ و اما سوالات:
آیا عودت مصوبه انتخاب شهردار توسط کمیته تطبیق که ریاست آن برعهده شما میباشد، با بهانه اشکال شکلی آنقدر مهم و حیاتی بود که شائبه عدم همکاری نماینده دولت با مردم را به جان بخرید؟ و ارزش این را داشت که فرصتی را برای مخالفین دولت فراهم نماید تا با این حربه مبادرت به سنگ اندازی به آرمانهای دولت و تدبیر نمایند؟
آیا بر فرض وجود اشکال شکلی، نمیتوانستید با یک مدیریت انقلابی این اشکال را به صورت دستگردون که از شیوه های سیستم های اداری است رفع نمائید و موضوع را به مکاتبه و نامه نگاری نکشانید؟
پس از رفع اشکال توسط شورا ، عدم برگزاری مجدد کمیته تطبیق و موکول کردن جلسه این کمیته به آخرین روزهای فرجه ۱۵ روزه ، به نظر آنجناب در راستای اطاله رسیدگی به مصوبه شورا ارزیابی نمی گردد؟
تصویب یکروزه گزینه های شهرداری شهرهای فخرآباد و قصابه و مرادلو و … بدون فوت وقت و در اولین فرصت ممکن نشانه چیست؟
آیا اینگونه برخوردهای دوگانه ، تداعی کننده وجود تقابل نهاد انتصابی در مقابل نهاد انتخابی نیست؟ و در راستای ایجاد تنش بین این دو نهاد ارزیابی نمی گردد؟
آیا اینگونه برخوردهای فراقانونی، توهین به انتخاب مردم و بی اثر کردن اصل ۱۰۳ قانون اساسی نیست؟
آیا به اصلاحیه ماده ۵۷۰ از قانون مجازات اسلامی در باب ضمانتهای اجرایی اصول قانون اساسی برای مقامات و دولتمردان نظام آشنایی دارید؟
هفته پیش رو مرحله حساسی از مردم سالاری دینی برای داعیه داران و کارگزاران دولت تدبیر و امید است. هفته ای که میبایستی فرماندار معزز شهرمان در کمیته تطبیق در خصوص آینده مدیریت شهرمان اتخاذ تصمیم نماید(صرفا از لحاظ شکلی نه محتوایی).
امید داریم ایشان بعنوان رئیس شورای تامین که می بایستی ضامن آزادی های مشروع و قانونی تک به تک آحاد همشهریان عزیزن باشد با سعه صدر و دوراندیشی از این مرحله سخت گذر نماید و ما نیز به عنوان یک شهروند عملکرد وی را قضاوت خواهیم کرد.
ایام بکام
🖌میر صادق نصیری …..

رونوشت:
– حضرت آیت الله عاملی نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه اردبیل برای استحضار
– جناب آقای اقبال عباسی سرپرست محترم استانداری اردبیل برای استحضار
– مردم شریف و شهیدپرور مشکین شهر برای استحضار

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28715


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار