کد خبر: 28707 | تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

بر خلاف ادعای مسئولان/

تضمینی برای فروش محصولات درختی وجود ندارد/ قیمت سیب تقریباً ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان است/ مسئولان برای مدیریت محصولات کشاورزی چه کردند؟

بر خلاف ادعای مسئولان تضمینی برای فروش محصولات کشاورزی وجود ندارد و قیمت اعلام شده صحت ندارد چرا که قیمت سیب تقریباً ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان در میدان میوه و تره بار است و مسئولان هیچ مدیریتی بر محصولات کشاورزی ندارند.

به گزارش خیاونیوز، اخیراً تصاویری در فضای مجازی مبنی بر قطع درختان در مشگین‌شهر منتشر شد که بسیاری از مردم این شهرستان برای این اقدام تاسف خوردند و مسئولان را عامل قطع اشجار دانستند.

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر و استان و حتی معاون وزیر کشاورزی در واکنش به این تصاویر اظهار کردند که این تصاویر مربوط به شهرستان مشگین‌شهر نیست و عده‌ای درصدد بزرگنمایی آن هستند.

به گزارش سفیرمشکین، تصاویر منتشر شده در فضای مجازی ممکن است مربوط به شهرستان مشگین‌شهر نباشد اما اگر مربوط به شهرستان مشگین‌شهر بود آیا مسئولان باز هم واکنش نشان می‌دادند و یا بی تفاوت از کنار آن عبور می‌شد؟

در سال گذشته تعداد زیادی از درختان میوه به علت نبود بازار مناسب قطع شد اما چون این صحت داشت هیچ واکنشی نشان داده نشد چرا که این قطع اشجار در این شهرستان صحت داشت و مسئولان هیچ توجیهی و پاسخی برای آن نداشتند.

با توجه به اینکه قیمت سیب در مشگین‌شهر در حال حاضر تقریباً از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان در میدان میوه و تره بار شهرستان به فروش می‌رسد این در حالی است که برخی از مسئولان قیمت آن را ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان عنوان کرده‌اند که اصلاً صحت ندارد و این قیمت‌ها تنها از پشت میز اعلام می‌شود و در عمل صحت ندارد، چرا که با مراجعه به میدان میوه و تره بار می‌توان قیمت دقیق آن را بدست آورد و وضعیت ناراحت کننده کشاورزان را مشاهده کرد.

با توجه به اینکه در این شهرستان مقادیر زیادی ضایعات به دلایل مختلف تولید می‌شود، مسئولان این شهرستان برای مدیریت این ضایعات کدام برنامه را ارائه کرده‌اند و یا کدام واحد تولیدی و یا صنایع تبدیلی را در این شهرستان راه اندازی کرده‌اند تا از کشاورزان حمایت کنند در حالی که با راه اندازی یک واحد صنایع تبدیلی متوسط در این شهرستان می‌توان جلو بسیاری از خسارت‌های وارده بر کشاورزان را جبران کرد.

این مسئول با اشاره به ضایعات محصولات کشاورزی تاکید کرده است که عرضه سیب به قیمت پایین مربوط به ضایعات است که توسط باغداران با رضایت و تمایل خودشان انجام می گیرد؛ حال وقتی کشاورزی محصولات خود را در حال نابودی می‌بیند چاره ای جز فروش آن به فیمت ۱۰۰ تومان دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار رده است که دولت از دغدغه تولید کنندگان به خوبی آگاه است و حمایت لازم از تولیدگنندکان صورت می گیرد؛ حال این مسئول باید شفاف سازی کند که کدام حمایت از کشاورزان صورت گرفته که مردم از آن بی اطلاع هستند.

چرا بعد از چند ماه هنوز پول گندم کاران پرداخت نشده است، چرا محصولات هلو و شلیل که هر سال قیمتی معادل ۴۰۰۰ تومان داشت امسال به نصف قیمت به فروش رفت، چرا سیب درختی که این شهرستان نیز مرکز تولید این محصولات است هر ساله با بجران نبود بازار مواجه می‌شویم حال با این وضعیت به وجود امده برای کشارزان باید واقعیت های جامعه را باور کنیم یا حرف های پشت میزی مسئولان را که از کف بازار می‌اطلاع هستند.

قام مقام وزیر جهاد کشاورزی از قانون تضمین خرید سخن به میان آورده که در صورت قطع اشجار دولت به صورت مستقیم مداخله خواهد کرد.

این در حالی است که کشاورزان هر ساله در زمان برداشت محصولات درختی با مشکل بازار فروش مواجه می‌شوند و هیچ تضمینی برای فروش محصولات درختی وجود ندارد و در سال گذشته نیز تعداد زیادی درختان سیب این شهرستان قطع شد و مداخله‌ای در آن صورت نگرفت چرا که درختان سیب به از جمله درختان پر خرج برای کشاورزان است که در صورت عدم فروش آن دچار خسارت سنگینی می‌شود.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28707


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار