کد خبر: 28667 | تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

مدیرجهاد کشاورزی مشگین شهر:

باغدار مشگین شهری رکورد تولید سیب درختی در استان اردبیل را شکست

خیاونیوز:مدیر جهاد کشاورزی مشگین شهرگفت: در حالی که امسال میانگین تولید سیب در هر هکتار ۲۵تن برآورد شده ‘محمد حمزه زاده’ از باغداران منطقه توانسته حدود هفت برابر این مقدار یعنی بیش از ۱۷۰ تن سیب مرغوب و درجه یک برداشت کند.
احمد شهریار افزود: برداشت این میزان محصول تاکنون در استان اردبیل بی سابقه بوده و پیش بینی می شود با اتمام برداشت سیب در سایر مناطق کشور رکورد این باغدار مشگین شهری به رکورد کشوری تبدیل شود.

حمزه زاده باغدار نمونه مشگین شهری نیز در مورد رمز موفقیت خود به خبرنگار ایرنا گفت که در مرحله اول توکل بخدا و در مرحله دوم عمل به توصیه کارشناسان باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی مشگین شهر عامل موفقیت وی بوده است.
شهرستان مشگین شهر دارای ۱۴هزار و ۷۰۰ هکتار باغ میوه می باشد که از این مقدار هفت هزار هکتار به باغ های سیب اختصاص دارد.
شکی ، فوجی ، گالاو رد اسپار از جمله ارقام سیب تولید شده در شهرستان مشگین شهر است اما سیب قرمز لبنانی این شهرستان شهرت ملی و فراملی دارد.
به گفته مدیر جهاد کشاورزی مشگین شهر امسال پیش بینی می شود بیش از ۳۰۰ هزار تن انواع محصولات سردرختی از این شهرستان برداشت شود/ایرنا

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28667


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار