کد خبر: 28630 | تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

فرماندار مشگین شهر با مهر مطرح کرد

۱۰۹ مدرسه در مشگین‌شهر دونوبته است/ضرورت افزایش مدارس

خیاونیوز:  فرماندار مشگین‌شهر با اشاره به فعالیت ۱۰۹ مدرسه دو نوبته در این شهرستان به ضرورت افزایش مدارس تأکید کرد.

میرعلی رحیمی زاد در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: تعداد مدارس ابتدایی ۱۱۸ مورد بوده که از این تعداد ۴۶ مدرسه سری صبح و مابقی چرخشی است بطوریکه بیشترین میزان مدارس دونوبته در مقطع ابتدایی مشاهده می‌شود.

وی افزود: تعداد مدارس متوسطه اول ۷۵ مورد است که باز از این تعداد ۴۴ مدرسه سری صبح، ۳۰ مورد چرخشی و یک مدرسه در سری بعدازظهر فعالیت دارند.

فرماندار مشگین شهر تعداد مدارس متوسطه دوم را نیز ۴۶ مورد برشمرد و متذکر شد: از این تعداد ۳۰ مدرسه در سری صبح، هفت مدرسه چرخشی و ۹ مورد در سری بعدازظهر دایر است.

رحیمی زاد تصریح کرد: تعداد مدارس شهری ۷۸ مورد و تعداد مدارس روستایی ۱۱۳ مورد است که به ویژه در بخش شهری با کمبود مدرسه مواجه هستیم.

وی بیان داشت: این در حالی است که در مدارس مشگین شهر ۹ هزار و ۸۲۰ دانش‌آموز دختر و ۱۰ هزار و ۷۹۰ دانش‌آموز پسر مشغول به تحصیل هستند.

فرماندار مشگین شهر تأکید کرد: کمبود مدرسه موجب شده تعدادی در دو نوبت فعالیت تحصیلی داشته باشند و ما امیدواریم با حمایت ویژه شهرستان و کمک خیرین نیازمندی‌ها در این خصوص رفع شود.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28630


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار