کد خبر: 28624 | تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

فرماندار مشگین‌شهر تاکید کرد؛

هیأت‌های مذهبی از خرافه گیری و بدعت در مراسمات ماه محرم پرهیز کنند

خیاونیوز:فرماندار مشگین‌شهر گفت: دستجات عزاداری ایام ماه محرم باید علاوه بر حفظ و رعایت وحدت هیأت امنای مساجد از خرافه گیری و بدعت در مراسمات عزاداری پرهیز کنند.

به گزارش خیاونیوز، میرعلی رحیمی زاد فرماندار مشگین‌شهر در جلسه هماهنگی تجمع بزرگ عزاداران حسینی و برگزاری نمازظهر عاشورا با تشریح اهمیت فلسفه قیام امام حسین (ع) و ایام محرم بر حفظ و رعایت وحدت هیأت امنای مساجد و پرهیزاز خرافه گیری و بدعت در مراسمات ماه محرم تأکید کرد.

وی با اشاره بر اهمیت و نقش هیأت های مذهبی در انتقال فرهنگ اصیل شیعیان و عزاداری به نسل های آینده گفت: امر به معروف و نهی از منکر پیام اصلی قیام امام حسین و یاران با وفای ابا عبدالله حسین (ع) بود که باید این پیام به درستی به نسل‌های آینده انتقال یابد.

فرماندار مشگین‌شهر با یادآوری تلاش دشمنان و سناریوسازی رسانه ای در جهت منحرف کردن مسیرعزاداری ها و جایگزین کردن فرهنگ غربی خواستار دوری از بدعت و خرافه گری در عزاداری ها شد.

وی با خاطرنشان کردن ابعاد پیچیده  و ترفندهای دشمنان و استکبار جهانی علیه مسلمانان تقویت تولیدات فرهنگی، ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، تبیین اهداف مبارزه امام حسین (ع) را از وظایف مهم دستگاه‌های فرهنگی خواند و بر برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا تأکید کرد.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28624


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار