کد خبر: 28581 | تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مشگین‌شهر:

صنایع تبدیلی نقش موثری در توسعه اقتصادی کشورها ایفا می‌کند

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مشگین‌شهر گفت: صنایع تبدیلی نقش موثری در توسعه اقتصادی کشورها ایفا می‌کند که از مهم‌ترین دستاوردهای این حوزه می‌توان به جلوگیری از ضایعات بخش کشاورزی اشاره کرد.

به گزارش خیاونیوز، سرهنگ پاسدار یوسف محمدیان  در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی در شهرستان مشگین‌شهر اظهار داشت:  صنایع تبدیلی نقش موثری در توسعه اقتصادی کشورها ایفا می‌کند که از مهم‌ترین دستاوردهای این حوزه می‌توان به  جلوگیری از ضایعات بخش کشاورزی اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر دلایلی که ورود به این عرصه را مهم و ضروری می‌کند ارزان بودن مواد خام محصولات کشاورزی و سرمایه‌گذاری کم برای اجرای این صنعت در منطقه است که هر کدام به نوبه خود در توسعه بخش کشاورزی و اقتصادی کشور نقش اساسی و ویژه‌ای دارد.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مشگین شهر گفت: صنایع غذایی و تبدیلی جزو مهم‌ترین گروه‌های صنعتی است که انتظار ما از مسئولان و دستگاه‌های اجرایی مربوطه این است که در این زمینه اهتمام و جدیت ویژه‌ای داشته باشند و به جای صادرات محصولات به صورت خام از ظرفیت‌های صنایع تبدیلی برای توسعه صادرات و بخش اقتصادی استفاده کنند.

محمدیان بیان کرد: افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی از دیگر خروجی‌های مورد انتظار ایجاد صنایع تبدیلی است که به طور حتم در افزایش ارزش صادرات نیز نقش موثر و اساسی ایفا می‌کند که در این زمینه و برای تحقق اهداف مورد نظر حمایت لازم و جدی مسئولان امری لازم و ضروری است.

وی با اشاره به ضرورت تغییر الگوی کشت نیز تصریح کرد: با توجه به این که هم‌اکنون با بحران کم‌آبی و خشکسالی روبه‌رو هستیم نیاز است در تولید محصولات کشاورزی تغییر الگوی کشت مد نظر قرار داده شود و به کشت محصولاتی همچون  زعفران، پسته، گیاهان داروئی و سایر محصولاتی که  نیاز آبی کمتر دارند روی آورد.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28581


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار