کد خبر: 28518 | تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

رئیس مدیریت بحران در اردبیل:

اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای ارتقای تجهیزات شهرداری‌ها به هیئت دولت پیشنهاد شد

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: برای مقابله مناسب شهرداری‌ها و ارتقای تجهیزات آنها در زمان بحران اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای شهرداری‌ها به هیئت دولت پیشنهاد شد.

به گزارش خیاونیوز، اسماعیل نجار در پایان مراسم افتتاح کارگاه آموزشی و توانمندسازی اعضای شورای مدیریت بحران استان در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: سازمان مدیریت بحران یک سازمان سیاست‌گذار، حمایت‌کننده و هدایت‌کننده است که باید از تمامی تجهیزات و امکانات کشور در موقع بحران استفاده کنیم که بنا به حساسیت موضوع و براساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری حتی امکانات و تجهیزات نیروی مسلح نیز در زمان بحران در اختیار این سازمان قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: فعالیت سازمان مدیریت بحران در مرحله نخست پیش‌بینی و در مرحله بعدی پیشگیری از بحران است که در این زمینه تلاش داریم از ظرفیت‌های مردمی به ویژه بخش خصوصی نیز بهره‌مند شویم که برای کاهش خطرات باید امکانات و تجهیزات اجرایی و به ویژه مجموعه‌های فعال در حوزه مدیریت بحران ارتقا پیدا کند.

رئیس سازمان مدیریت بحران افزود: به عنوان مثال دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای مدت پنج سال به هیئت دولت به منظور تخصیص به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داده شده تا امکانات و تجهیزات خود را در استان‌های کشور ارتقا دهند.

نجار با بیان اینکه بحث تهیه نردبان بلندمرتبه برای شهرداری‌ها یک ضرورت است، تصریح کرد: سازمان مدیریت بحران اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای ارتقای تجهیزات شهرداری‌ها به هیئت دولت پیشنهاد داده است ولی باید در مرحله نخست یک مجموعه شهرداری که مجوز احداث ساختمان بلندمرتبه را صادر می‌کند به فکر تجهیزات خود نیز برای مقابله با بحران باشد.

معاون وزیر کشور گفت:‌ با توجه به پیش رو بودن فصل زمستان اقدامات لازم برای مقابله با بحران در مناطق سردخیز و دارای بارش برف زیاد پیش‌بینی شده و امیدواریم در این حوزه نیز بتوانیم از کمک‌های مردمی استفاده کنیم.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28518


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار