کد خبر: 28462 | تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

امام جمعه لاهرود:

مساجد به عنوان قلب تپنده جامعه باید تقویت شود/ مساجد بهترین مکان برای مبارزه با تهاجمات فرهنگی است

به گزارش خیاونیوز، به بهانه روز جهانی مسجد همایش مشترک ائمه جماعت، هیئت امنای مساجد و فرماندهان پایگاه در مسجد غریبان شهرستان مشگین‌شهر به منظور بررسی مشکلات برگزار شد.

در این همایش سرهنگ پاسدار محسن مهدی اوغلی جانشین سپاه شهرستان ضمن گرامیداشت روز جهانی مسجد گفت: رژیم صهیونیستی در ۳۰ مرداد سال ۴۸ مسجدالقصی را به آتش کشیدند و که در این روز باید جنایات رژیم صهیونیستی بیان شود تا دنیا از جنایات رژیم صهیونیستی آگاه شوند جنایاتی که همچنان نیز ادامه دارد.

وی افزود: مساجد قلب تپنده حیات جامعه اسلامی است محلی که جوانان به اوج معنویت دست می‌یابند لذا لازم است بین ائمه جماعت، هیئت امنای مساجد و فرماندهان پایگاه تعامل ایجاد شوند تا تاثیر گذاری داشته باشند چرا که هیچ یک به تنهایی نمی‌تواند تاثیر گذار باشد.

وی تاکید کرد: بسیج و مسجد عنصری است که در مقابل تهدیدات دشمن به عنوان سپر دفاعی عمل می‌کند لذا هر چه قدر این دو نهاد تقویت شود امیدهای دشمن ناامید می‌شود چرا که دشمن به دنبال تضعیف مساجد هستند.

جانشین سپاه مشگین‌شهر گفت: مسجد محل اجرای برنامه های فرهنگی است که باید زمینه حضور جوانان در مساجد فراهم شود و براساس چشم‌انداز ۱۴۰۰ می‌بایست ۸۰ درصد محلات در مساجد حضور فعال داشته باشند.

حجت الاسلام صفری امام جمعه لاهرود در این همایش گفت: در صورتی که مساجد فعال باشند تمام مشکلات جامعه رفع خواهد شد چرا که مسجد قلب تپنده جامعه اسلامی است که باید تقویت شود و اگر جایگاه اصلی خود را از دست دهد دشمن به راحتی می‌تواند جوانان را منحرف کند.

وی افزود: مسئولین باید اهل مسجد بوده و از اهالی مسجد انتخاب شود تا جامعه اسلامی به نحو احسن نقش آفرینی کند چرا که بهترین راه مبارزه با تهاجمات فرهنگی فعال بودن مسجد و اعضای آن است که می‌تواند جامعه را در جهت رشد و تعالی هدایت کند.

حجت الاسلام صفری با اشاره به ربوی بودن بانک‌ها در کشور گفت: در مساجد باید صندوق قرض الحسنه راه اندازی شود تا مردم از بانک‌های ربوی رهایی یابند هر چند که مراجع نیز بر ربوی بودن بانک‌ها تاکید دارند اما متاسفانه مجلس شورای اسلامی و مسئولان مربوطه توجهی به این مسئله ندارند.

وی تاکید کرد: ظلم فرهنگی بالاترین ظلم در جامعه اسلامی است و این ظلم غیر قابل بخشش است لذا مساجد باید دارای جنب و جوش بوده و به عنوان قلب فرهنگی جامعه محور باشد.

وی در پایان گفت: مسجد قلب فرهنگی جامعه بوده و هیئت امنا و خادم مسجد باید از نیروهای جوان، باسواد و افراد با اخلاق انتخاب شود تا روحیه لازم برای مدیریت مسجد داشته باشند، همچنین روحانی مسجد، هیئت امنا و فرماندهان پایگاه باید همکاری تنگاتنگ داشته باشند تا بتوانند در پیشبرد اهداف جامعه اسلامی موثر باشند.

در پایان این همایش نمایندگانی از ائمه جماعت، هئت امنای مساجد و فرمانداهان پایگاه مشکلات مساجد را مطرح و خواستار تعامل بیشتر با یکدیگر شدند./سفیرمشگین

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28462


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار