کد خبر: 28449 | تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

فرماندار مشگین‌شهر:

برای عمران و توسعه شهر چهار ضلع لازم است/ توجه به اقتصاد مقاومتی و تولید وظیفه اصلی شوراست

خیاونیوز: فرماندار مشگین‌شهر گفت: بنده و نماینده فردی عملگرا به جد دنبال کارها هستیم لذا شورای شهر نیز باید اولویت اصلی کارهای خود را توجه به اقتصاد مقاومتی و تولید قرار دهند.

به گزارشخیاونیوز ،میرعلی رحیمی‌زاد فرماندار مشگین‌شهر در جلسه توجیهی منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهرها گفت: وظایف و اختیارات شورا در قانون به صراحت بیان شده و هیچ کم و کاستی ندارد لذا لازم است از این قانون در جهت انجام وظایف شوراها استفاده شود.

وی با بیان اینکه شورا تنها برای انتخاب شهردار روی کار نیامده است گفت: شورای علاوه بر انتخاب شهردار برای مدیریت شهری باید در جهت توسعه شهر نیز برنامه ریزی داشته باشد تا کارها به نحو احسن پیش رود چرا که شهر ویترین خدمات دولت و نظام در کشور است.

 

وی افزود: دولت با تمام توان جهت تعامل و ارتباط با کشورهای دیگر دنیا پیش رفت اما با بدعهدی آمریکا برجام رنگ و بوی دیگر یافت چرا که کشورهای غربی با جمهوری اسلامی ایران کینه دیرینه دارند و نمی‌توانند موفقیت جمهوری اسلامی ایران را مشاهده کنند و این امر کشور را در تولید ثروت با چالش مواجه ساخته است.

فرماندار مشگین‌شهر با اشاره به شعار سال گفت: مقام معظم رهبری هنرمندانه شعار سال را اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامیدند لذا وظیفه اصلی شورای شهر توجه به اقتصاد مقاومتی و تولید در شهرستان است تا موفقیت به دنبال داشته و نام نیک از خود به یادگار بگذارید.

وی همچنین با اشاره به تاثیرگذاری شورای شهر در شهر افزود: مهمترین وظیفه شورای اسلامی در شهرها مطالبه گری است تا مشکلات شهر را را مطالبه‌گری از دستگاه‌های دیگر مرتفع کند و زمینه رشد و توسعه شهرستان را فراهم کند.

رحیمی‌زاد با تاکید بر خلاء‌هایی که در مشگین‌شهر وجود دارد گفت: تمام مشکلات شهرستان با رایزنی و پیگیری قابل رفع هستند که از شوراهای جدید شهر انتظار می‌رود با پیگیری تخصصی خصوصاً در بحث سرمایه‌گذاری و اقتصادی کارهای را به نحو احسن پیش ببرند.

وی با ابراز خرسندی از اعضای شورای جدید مشگین‌شهر گفت: خوشبختانه از یک ماه پیش منتخبین شورای شهر مشگین‌شهر وارد عمل شده و مشکلات شهر را به جد پیگیر هستند که انتظار می‌رود این پیگیری و بررسی‌ها تا پایان دوره ادامه داشته باشد.

وی همچنین تاکید کرد: قدرت تصمیم‌گیری در حوزه مدیریت شهری بر عهده فرمانداری، نماینده مجلس، شورا و شهرداری است که در صورت تعامل سازنده موفقیت‌های چشم‌گیری به دنبال خواهد داشت.

رحیمی‌زاد در پایان گفت: بنده به عنوان فرماندار شهرستان فردی شفاف، عمل‌گرا، بدون حاشیه بوده و به جد دنبال کارها هستم تا کارها به نحو احسن پیش رود و نماینده شهرستان نیز فردی عمل‌گراست و تمام نلاش خود را برای جذب سرمایه‌گذار انجام می‌دهد تا زمینه اشتغال جوانان فراهم شود.

به گزارش سفیرمشکین، این جلسه با ۴۵ درقیقه تاخیر شروع و فرماندار شهرستان در ۱۵ دقیقه سخنان خود را بیان کرد.

در ادامه این جلسه ولی قاسمی معاون فرماندار شهرستان به توجیه منتخبین شورای اسلامی پرداخت./سفیرمشگین

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28449


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار