کد خبر: 28389 | تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

فرماندار مشگین شهر:

عسل سبلان برند می شود

به گزارش خیاونیوز، میرعلی رحیمی زاد  در نخستین جشنواره استانی عسل در مشگین شهر گفت: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره معرفی عسل سبلان بعنوان عسل طبیعی در کشور می باشد.
او افزود: با توجه به افزایش آمار عرضه عسل های غیر طبیعی و تقلبی در بازار این جشنواره می تواند در برند سازی و معرفی عسل مشگین شهر بعنوان یک محصول طبیعی بسیار موثر واقع شود.
وی از فعالان پرورش زنبور عسل خواست تا با حضور فعال خود در این جشنواره تلاش کنند تا عسل طبیعی مشگین شهر در سطح کشور و حتی کشورهای خارجی معرفی شود.
او اظهار کرد: با برنامه های حمایتی جایگاه تولیدکنندگان واقعی تقویت شده و عسل در داخل و خارج از کشور با یک نشان تجاری و یک شماره ثبتی مشخص شناخته شده و خریداران هم اطمینان پیدا می کنند که یک محصول مرغوب را خریداری کرده اند.
رحیمی زاد همچنین با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال افزود: تولید عسل و بهره برداری از این محصول زمینه بسیار خوبی برای نهادینه شدن تولید و اشتغال می باشد.
وی با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری نیز اظهار کرد: جشنواره عسل می تواند هم در بخش فروش این محصول و هم در بخش جذب گردشگر موثر واقع شود.
وی گفت: هم اکنون حدود ۴۰ هزار کندوی زنبور عسل در۶۸۰ زنبورستان این شهر واقع شده و بیش از۸۰۰ نفر بصورت مستقیم در بخش تولید عسل فعالیت می کنند.
جشنواره عسل تا ۲۷ مرداد در مشگین شهر واقع در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل برگزار می شود.
بر اساس نتایج طرح آمارگیری از زنبورستان ها ۳۱۹ هزار و ۹۰۴ کندوی زنبور عسل در استان اردبیل شمارش شده که از این تعداد ۳۱۸ هزار و ۳۱۴ کندو مدرن و مابقی بومی است.
حدود پنج درصد از کندوهای استان سنتی و ۹۹٫۵ درصد آن مدرن است.
پارسال در مجموع میزان تولید عسل در زنبورستان های استان ۶ هزار و ۱۳۴ تن بوده که بیش از ۵/۹۹ درصد آن از کندوهای مدرن تولید شده است.
دامنه های سبلان در شهرستان مشگین شهر همواره محل استقرار کندوهای عسل بوده و عسل استحصالی از این منطقه مرغوب ترین عسل کشور محسوب می شود.
عسل جایگزینی فوق‌العاده برای شکر است که هم شیرین و هم سالم است. گرچه ساختار شیمیایی عسل حاوی قندهای ساده می‌باشد اما این ساختار کاملا متفاوت از ترکیبات شکر سفید است.
عسل حدود ۳۰ درصد گلوکز و ۴۰ درصد فروکتوز یعنی ۲ عنصر تک ‌‌قندی یا قند ساده ، با ۲۰ درصد قندهای پیچیده دارد. عسل همچنین حاوی دکسترین و فیبر نشاسته می‌باشد که این ترکیب به تعدیل میزان قند خون کمک شایانی می ‌کند./ایرنا

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28389


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار