کد خبر: 28348 | تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

مدیر شبکه بهداشت و درمان مشگین شهر:

مرگ و میر مادران باردار و نوزادان در مشگین شهر به صفر رسید

دیر شبکه بهداشت و درمان مشگین شهر گفت: آمار مرگ و میر مادران باردار و نوزادان در این شهرستان به صفر رسیده است.

به گزارش خیاونیوز ، دکتر حسین شریفی روز دوشنبه در همایش روز جهانی شیر مادر افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد بهبود شاخص های مختلف سلامت در تمام حوزه ها بویژه مادر و نوزاد می باشیم.
وی گفت: در سال های گذشته با اجرای طرح تحول نظام سلامت و رایگان شدن خدمات مختلف پزشکی آمار زایمان طبیعی در این شهرستان افزایش قابل توجهی یافته و در همین مدت عمل سزارین نیز ۲۰ درصد کاهش یافته است.
وی تشریح کرد: در سال گذشته بیش از یک هزار و ۸۰۰ مورد زایمان طبیعی در بلوک زایمانی بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) مشگین شهر به ثبت رسید.
او افزود: خوشبختانه با اقدامات تبلیغی و فرهنگ سازی مناسب هم اکنون بیش از ۹۵ درصد از نوزادان از شیر مادر تغذیه
می کنند.
دکتر شریفی گفت: نظر به اهمیت شیر مادر در تغذیه مناسب نوزاد و نقش آن در جلوگیری از شیوع انواع بیماری های مختلف در نوزادان طرح ترویج تغذیه با شیر مادر در مناطق مختلف شهرستان در حال اجرا می باشد.
مشگین شهر در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.
یکی از شعارهای پایه ای دولت یازدهم قبل از روی کار آمدن، کاهش فشار مالی و هزینه های درمان مردم بود، دولت تدبیر و امید به طور جدی و ملموس در صدد اجرایی شدن این شعار برآمد و در اردیبهشت سال ۹۳ موفق به تحقق طرح تحول نظام سلامت شد.
اجرای طرح تحول سلامت در واقع گامی بلند به سمت کاستن از بار مالی مردم و بیمارانی بود که علاوه بر درد جسمانی باید راه علاجی برای پرداخت هزینه های درمان می یافتند ولی با اجرا شدن طرح تحول سلامت، کور سوهای امید در دل بیماران و خانواده های آنها بارقه زد.
هر چند دولت برای اجرا و سر پا نگه داشتن طرح تحول فشارهای مالی و انتقادی زیادی را تحمل کرد اما این طرح عظیم درمانی و بهداشتی جای خود را در بین مردم باز کرد و به جرات می توان گفت یکی از مهم ترین و موثرترین دستاوردهای دولت دکتر روحانی در چهار سال گذشته است.
در این طرح بار اصلی مسائل مالی بر عهده دولت است و مردم تنها بین سه تا ۱۰ درصد از هزینه های درمانی خود را در مراکز درمانی و بیمارستانی پرداخت می کنند یعنی ۹۰ درصد و حتی فراتر از این میزان را دولت تقبل کرده است./ایرنا

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28348


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار