کد خبر: 28329 | تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

امام جمعه اردبیل

آیت الله مشگینی در همه مسائل انقلاب اسلامی صاحبنظر بود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: آیت الله مشگینی شخصیت جامعی داشت و در همه مسائل انقلاب اسلامی صاحبنظر بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید حسن عاملی روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد آیت الله مشگینی در سالن ولایت سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل افزود: آیت الله مشگینی شخصیت برجسته و جز اولین افرادی بود که با بصیرت و بینش عمیق به حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفت و از پیشگامان انقلاب اسلامی ایران بود.
وی با اشاره به نقش روحانیت در استقلال و عزت کشور اظهار کرد: شخصیت آیت‌الله مشگینی باید واکاوی شود و به جوانان و نسل امروزی انتقال یابد.
وی بیان کرد: زندگی و اندیشه و اخلاق شخصیت هایی مثل آیت الله مشگینی باید در جامعه الگو قرار گیرد چرا که سعادت جامعه و افراد در این دنیا و آخرت الگو قرار دادن راه و روش انسانهای بزرگ است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: آیت الله مشگینی نیاز به معرفی ندارد و تجلیل از چنین شخصیت علمی و معنوی و علما به منزله تجلیل ازهمه نیکی‌ها است که این سنت نیک باید ادامه داشته باشد.
عاملی افزود: دشمنان و استکبار جهانی با ترفندهای مختلف درصدد تضعیف فرهنگ جامعه اسلامی هستند که در این زمینه روحانیون نقش اساسی دارند و باید با توجه و گسترش برنامه‌های فرهنگی نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کنند.
نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان نیز در این آیین گفت: آیت الله مشگینی یکی از شخصیت های بی نظیر بود که ظاهر و باطنش یکی بود و با تمام وجود معتقد به ولایت فقیه بود و اردات خاصی به حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری داشت.
علی اکبر اجاق نژاد افزود: گفتار و رفتار این مرد بزرگ به حدی حساب شده و خدایی بود که دوست و دشمن را مبهوت کرده و جذب این عالم عامل می شدند.
وی با بیان اینکه نقد و انتقاد پذیری امروز نیاز جامعه است، اظهار کرد: مرحوم آیت الله مشگینی به نقد کردن و انتقاد اهمیت زیادی می داد و از نقد و انتقاد و نظر مخالف ناراحت نمی شد.
وی با اشاره به اینکه امروز در جامعه هر کس انتقاد کند به نوعی سرکوب می شود، بیان کرد: آیت الله مشگینی به درجه ای از اخلاق و تربیت رسیده بودند که بر هوای نفس و جوارح و اعضای بدن خود تسلط داشتند به طوری که اختیار همه آنها در دستان خودشان بود.
دهمین سالگرد درگذشت آیت الله مشگینی شامگاه یکشنبه در روستای آلنی زادگاه این عالم ربانی برگزار می شود.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28329


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار