کد خبر: 28216 | تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

نارضایتی مردم و خشک شدن مزارع/

خشک شدن رودخانه های اهرچای و مشگین چای و نگرانی کشاورزان مشگین شهری

خیاونیوز:خشک شدن رودخانه های اهرچای و مشگین چای و رها نشدن آب از سد ستارخان اهر در این فصل از سال موجب نارضایتی اهالی منطقه و نگرانی آنها نسبت به از بین رفتن محصولات زراعی باغی و شالیزارهای برنج شده است.

مدیر جهاد کشاورزی مشگین شهر گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار هکتار از مزارع ، باغ ها و شالیزارهای برنج این شهرستان در حاشیه رودخانه های مشگین چای و اهرچای واقع شده است.
احمد شهریار  افزود: با توجه به رها نشدن آب از سد ستارخان اهر شالیزارهای برنج در آستانه نابودی قرار گرفته و در صورت جاری نشدن آب تا هفته آینده بیش از ۲۰۰ هکتار از شالیزارهای برنج از بین خواهد رفت.
وی با تاکید بر لزوم رها سازی آب از سد ستارخان اهر گفت: آب ستارخان در استان آذربایجان شرقی در حالی رها سازی نشده که هم اکنون با رها سازی آب از سد سبلان مشگین شهر علاوه بر استفاده کشاورزان و باغداران مشگین شهری بخش وسیعی از منطقه ارسباران نیز سیراب می شود.
هفته گذشته محمد حاج رسولیها ، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آبی ایران در جریان سفر به شهرستان مشگین شهر نسبت به رها سازی آب از سد ستارخان اهر قول مساعد داد که تاکنون این وعده عملی نشده است./ایرنا

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28216


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار