کد خبر: 28204 | تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

فرماندار مشگین شهر:

دولت تدبیر مسیر توسعه شهرستان مشگین شهر را هموار کرد

به گزارش ایرنا ، میرعلی رحیمی زاد روز سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی مشگین شهر افزود: در سال گذشته و به همت دولت تدبیر و امید بیش از ۹۰۰ پروژه مهم عمرانی و تولیدی در مناطق مختلف استان اردبیل به بهره برداری رسید که بخشی از این پروژه ها نیز مربوط به این شهرستان است.
او گفت: در سال گذشته حجم گاز رسانی روستایی و آسفالت معابر روستایی در شهرستان مشگین شهر معادل عملکرد هشت سال دولت گذشته بوده است.
فرماندار مشگین شهر تشریح کرد: امسال برای عمران و آبادانی این شهرستان حدود ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه افزایش قابل توجهی یافته است.
وی افزود: مشگین شهر از لحاظ تخصیص اعتبار پس از اردبیل رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: در سال جاری اولویت تخصیص اعتبار با بخش گردشگری ، کشاورزی و تامین زیرساخت های روستایی خواهد بود.
وی با تاکید بر لزوم تکمیل و توسعه زیرساخت های گردشگری گفت: شهرستان مشگین شهر در مسیر توسعه این صنعت قرار گرفته و باید در اجرای پروژه های گردشگری تسریع شود.
رحیمی زاد همچنین توجه به پروژه های اقتصاد مقاومتی را از دیگر اولویت های تخصیص اعتبار در سال جاری بیان کرد و افزود: با توجه به تولید بخش عمده ای از گوشت سفید ، قرمز و ماهی در این شهرستان لزوم توجه به این بخش نیز بسیار ضروری می باشد.
او گفت: امسال اولویت اول تخصیص اعتبار با پروژه های نیمه تمام خواهد بود.
شهرستان مشگین شهر شهر با ۱۵۵ هزار نفر جمعیت در ۹۵ کیلومتری شمال غربی اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد ، کهنه قلعه ، چند حمام قدیمی و آب های گرم معدنی شابیل و قینرجه است.
ده ها اثر باستانی و نیز سایت تاریخی شهر یئری با ده ها پیکره سنگی با حدود هشت هزار سال قدمت در این شهرستان واقع شده است.
شهرستان مشگین شهر با داشتن قابلیت های متعدد گردشگری از جمله آب های گرم معدنی ، کوهستان سبلان ، جنگل های بکر ارسباران و آثار متعدد باستانی و تاریخی توانسته نظر تعداد زیادی از سرمایه گذاران را به خود جلب کند.
چشمه آبگرم قینرجه با دمای ۸۶ درجه داغ ترین چشمه معدنی جهان است و در سال های نه چندان دور اولین مجتمع آبدرمانی توسط دولت در این منطقه احداث شده است.
سه مجتمع بزرگ آبدرمانی وله زیر ، شابیل و قینرجه و چشمه های آبگرم قوتورسویی ، موئیل ، ملک سوئی و دودو مورد استفاده قرار می گیرند.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28204


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار