کد خبر: 28154 | تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مشگین‌شهر:

فارغ التحصیلان دانشگاهی با ثبت نام در طرح کارورزی مشغول به کار می‌شوند/ سامانه بهین‌یاب از صاحبان صنایع تولیدی ثبت نام می‌کند

به گزارش خیاونیوز ، علیرضا فروضات رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مشگین‌شهر از آغاز ثبت نام و جذب فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی به صورت طرح کارورزی در مقاطع مختلف دانشگاهی  توسط واحدهای پذیرنده( واحدهای صنعتی، معدنی، تجاری تحت پوشش) خبر داد.

وی افزود: در طرح کارورزی، افراد تحصیل کرده و جویای کار با حضور در دوره‌های آموزش مهارتی با محیط واقعی کسب و کار آشنا می‌شوند.

 

وی تاکید کرد: براساس این طرح جوانان جویای کار، فارغ التحصیلان دانشگاهی و متقاضیان شغل می‌توانند از اول تیر ماه با مراجعه به سامانه https://karvarzi.mcls.gov.ir مراحل ثبت نام خود را دنبال کنند.

فروضات گفت: این طرح تنها شامل دانش آموختگان دانشگاهی بیکار متقاضی است و براساس دستور العمل اجرایی آیین نامه نظام هماهنگ طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، مهمترین اهداف طرح کارورزی افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت، تجربه در محیط کار، فراهم کردن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی،ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان و ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای دانش آموختگان است.

وی افزود: در حال حاضر مدت این طرح کارورزی حداکثر ۶ ماه بوده و در طول دوره کمک هزینه آموزشی معادل یک سوم حقوق و دستمزد قانون کار و حق بیمه مسئولیت مدنی کارورز توسط دولت پرداخت می‌شود و در صورت ادامه همکاری واحد پذیرنده با کارورز، به مدت ۲ سال واحد پذیزنده از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف خواهند بود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مشگین‌شهر گفت: کارشناسان شرکت ها و واحدهای پذیرنده می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های لزم با اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان به شماره تلفن ۳۳۲۳۷۸۸۲ تماس حاصل کنند.

فروضات همچنین از ثبت نام تسهیلات رونق تولیدی اعم از سرمایه در گردش و سرمایه ثابت خبر داد و گفت: سامانه بهین‌یاب از ۲۸ خرداد ماه سال جاری فعال شده و صاحبان صنایع تولیدی می‌توانند به منظور استفاده از تسهیلات فوق در سایت Www.behinyab.ir ثبت کنند.

وی افزود: آن دسته از واحدهای تولیدی که دارای مشکل نقدینگی بوده تمایل به دریافت تسهیلات می‌باشند با مراجعه به سایت مزبور نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/سفیرمشکین

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28154


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار