کد خبر: 28127 | تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

ولی ملکی در بازدید از ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبعی مشگین شهر:

تاکنون نتایج و دستاوردهای خوبی توسط محققین بخش کشاورزی در استان و کشور حاصل شده است.

دکتر ملکی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی از ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبعی مشگین شهر بازدید کرد

به گزارش  خیاونیوز ،دکتر ملکی از ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبعی مشگین شهر بازدید کرد. در این بازدید، دکتر کربلائی خیاوی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان ضمن معرفی توانمندی‌های علمی مرکز تحقیقات استان، توضیحاتی در ارتباط با معرفی ایستگاه، اهداف و دستاوردهای علمی حاصل از اجرای طرح‌های تحقیقاتی و همچنین چشم‌انداز آتی آن ارائه نمود. وی همچنین ضمن تأکید بر نقش تاثیر گذار اجرای طرح‌های مختلف پژوهشی خاطر نشان ساخت: این مرکز در حوزه‌های علوم زراعی و باغی، آب و خاک، گیاه‌پزشکی، فنی و مهندسی کشاورزی، علوم دامی، جنگل و مرتع، حفاظت خاک و آبخیزداری، تولید و تکثیر هسته‌های اولیه بذری، ارزیابی و نظارت بر تولید بذر و نهال، جمع‌آوری ذخایر ژنتیکی گیاهی و دامی، ترویج فناوری‌ها و یافته‌های تحقیقاتی جدید در بین کشاورزان، آموزش بهره‌برداران، آموزش ضمن خدمت کارکنان و آموزش‌های علمی کاربردی فعالیت دارد.

دکتر کربلائی خیاوی در راستای کنترل، نظارت و گواهی بذر و نهال محصولات مختلف زراعی و باغی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: این مرکز در سال ۹۵ در حوزه پژوهش و فناوری با اجرای ۱۷۰ فقره طرح تحقیقاتی، در حوزه تولید محصولات فناورانه ۸۰۰ تن بذر اصلاح شده، حدود ۱۳ هزار هکتار مزارع تولید بذر محصولات مختلف کشاورزی و حدود ۸ هکتار نهالستان توسط کارشناسان بخش تحقیقاتی ثبت و گواهی بذر مورد بازدید قرار گرفته که این امر منجر به گواهی و تائید کیفیت حدود ۳۳ هزار تن بذر و بیش از ۴۰۰ هزار اصله نهال در سال ۱۳۹۵ شده است.

در این بازدید دکتر ملکی نماینده محترم مردم شهرستان مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از رئیس و کارکنان مرکز بیان کردند: همان‌گونه که ریل‌گذاری امور اجرایی دولت توسط مجلس شورای اسلامی صورت می‌گیرد، تحقیقات و آموزش کشاورزی در کشور نیز ریل‌گذاری علمی و دقیق بخش کشاورزی را به عهده دارد و تاکنون نتایج و دستاوردهای خوبی توسط محققین بخش کشاورزی در استان و کشور حاصل شده است.

وی با بیان اینکه تحقیقات یک مسئله پایان‌ناپذیر است و هر روز در حال تکامل می‌باشد، دست‌اندرکاران را به مبارزه بیولوژیک و ارگانیک با آفات و بیماری‌های محصولات کشاورزی و باغی توصیه نمودند. ایشان هم‌چنین خواهان تعاملات بیشتر مراکز تحقیقاتی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور شدند.

در پایان دکتر ملکی رهنمودهای لازم در راستای بهبود و بالا بردن توان تحقیقاتی ایستگاه در زمینه‌های مختلف و بالأخص مسائل باغی شدند.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 28127


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار