کد خبر: 27912 | تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

وزش تند باد در مشگین‌شهر خسارت بر معابر عمومی وارد کرد

وزش تند باد و بارش باران پراکنده از دیشب در این شهرستان آغاز شده و تند باد همچنان ادامه دارد و در جریان این تند باد در برخی محلات مشگین‌شهر موجب شکستن درختان و … شده است.

براساس پیش بینی اداره هواشناسی استان اردبیل وزش بادهای تند تا ۷۰ کیلومتر برساعت در مناطقی از استان اردبیل را فرا می‌گیرد.

بادهای جنوبی با سرعت ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت طی امروز دوشنبه تا ساعت ۱۴  در شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، کوثر، سرعین، نیر ، نمین و گرمی تداوم خواهند داشت با تاکید براینکه سرعت باد در شهرستان های ذکر شده گاهی بصورت لحظه ای تا ۹۰ کیلومتربرساعت نیز افزایش خواهد یافت.

از بعد از ظهر امروز به تدریج با تغییر جهت بادها از جنوبی به حالت شمالی از شدت سرعت باد کاسته شده، دمای هوا کاهش و در مناطقی از استان بارش باران پیش بینی می شود.

در برخی مناطق وقوع رگبارهای آنی، رعدوبرق ، احتمال اصابت صاعقه یا ریزش تگرگ وجود دارد و با توجه به ذوب برف ها در ارتفاعات به دلیل افزایش دما و همراهی با این بارندگی ها، احتمال وقوع سیل نیز وجود دارد و علاوه بر این، سرعت وزش تندباد غربی تا جنوبی نیز قابل توجه‌تر خواهد بود و می تواند تا حد نسبتاً شدید و در مناطقی شدید نیز نمود پیدا کند.

مرحله دوم  آشفتگی جوی از اواخر امشب ( بامداد فردا ) آغاز می شود و مرحله سوم و اصلی این آشفتگی به تدریج از سه شنبه کلید خواهد خورد و کاهش محسوس دمای هوا ، مناطق مرکزی و جنوبی و ارتفاعات بالای ۷۵۰ متری استان اردبیل را در بر می گیرد و سوز شرقی نسبتاً شدید تا شدید از سه شنبه شب تا چهارشنبه در جریان بوده و دمای حسّی را با همراهی کاهش دمای واقعی ، به صورت ملموسی پایین می آورد و خطر زیر صفر رفتن دما و سرمازدگی باغات  و احتمال بارش برف نیز در برخی مناطق وجود دارد.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 27912


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار