کد خبر: 27895 | تاریخ انتشار: شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

مدیر جهاد کشاورزی مشگین شهر:

۶۰ هزار اصله نهال یارانه دار در شهرستان مشگین شهر توزیع شد

به گزارش خیاونیوز ،مدیر جهاد کشاورزی مشگین شهر از توزیع ۶۰ هزار اصله نهال یارانه دار در این شهرستان در سال جاری خبر داد.

احمد شهریار افزود: بخش خصوصی نیز در این شهرستان که با مجوز رسمی فعالیت می کند نیز ۲۰ هزار اصله نهال در بین متقاضیان توزیع کرد.
وی گفت: امسال ۱۰ هزار اصله نهال گل محمدی در بین متقاضیان پخش شد و با توجه به اینکه این محصول ارزش اقتصادی بالایی دارد و از طرف دیگر نیاز آبی آن نیز کم است با توسعه کشت این محصول در سال های آینده زمینه های اشتغال در این بخش و درآمد زایی آن افزایش می یابد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، او اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی مساعدی که در این منطقه حاکم است انواع محصولات سردرختی مناطق سردسیری و گرمسیری در منطقه تولید می شود.
وی گفت: سیاست تغییر الگوی کشت باغ ها در منطقه در راستای تحقق اقداف اقتصاد مقاومتی با جدیت دنبال می شود و تولید نهال های بذری و تولید نهال های با پایه رویشی در گلخانه ها و واحدهای مجهز تولید نهال در این شهرستان نیز در اولویت برنامه ها قرار دارد.
وی افزود: تولید هلو و شلیل و دیگر محصولات سردرختی هسته دار و همچنین گسترش باغ های پسته جز برنامه های اساسی این مدیریت در سال جاری است.
شهرستان مشگین شهر پتانسیل بالقوه ای در توسعه باغ ها و محصولات سردرختی دارد و بیش از ۴۰ درصد از محصولات سردرختی تولیدی استان اردبیل در باغ های این شهرستان تولید می شود./ایرنا
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 27895

کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار