کد خبر: 27878 | تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) مشگین شهر/

۱۵ بیمار بدحال با بالگرد امداد هوایی از مشگین شهر به مراکز درمانی انتقال یافتند

خیاونیوز: دکتر رضا پاکدل  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راه اندازی فوریت های هوایی از دستاوردهای مهم طرح تحول نظام سلامت است که تاکنون نقش ارزنده ای در اعزام بیماران بدحال و اورژانسی به مراکز درمانی اردبیل و آذربایجان شرقی داشته است.
او گفت: امروز بالگرد امداد هوایی فوریت های پزشکی با انجام پرواز اضطراری یک بیمار بد حال را به مرکز استان آذربایجان شرقی انتقال داد.
وی تشریح کرد: با ارزیابی های انجام شده در سال گذشته مرکز فوریت های پزشکی شهرستان مشگین شهر به عنوان مرکز نمونه استان اردبیل انتخاب شده است.
وی گفت: پیش از این نیز مرکز فوریت های پزشکی مشگین شهر ۶ سال متوالی به عنوان مرکز نمونه استان اردبیل انتخاب شده بود.
طرح نظام سلامت یکی از شعارهای پایه ای دولت یازدهم قبل از روی کار آمدن، کاهش فشار مالی و هزینه های درمان مردم بود، دولت تدبیر و امید به طور جدی و ملموس در صدد اجرایی شدن این شعار برآمد و در اردیبهشت سال ۹۳ موفق به تحقق طرح تحول نظام سلامت شد.
اجرای طرح تحول سلامت در واقع گامی بلند به سمت کاستن از بار مالی مردم و بیمارانی بود که علاوه بر درد جسمانی باید راه علاجی برای پرداخت هزینه های درمان می یافتند ولی با اجرا شدن طرح تحول سلامت، کور سوهای امید در دل بیماران و خانواده های آنها بارقه زد.
هر چند دولت برای اجرا و سر پا نگه داشتن طرح تحول فشارهای مالی و انتقادی زیادی را تحمل کرد اما این طرح عظیم درمانی و بهداشتی جای خود را در بین مردم باز کرد و یکی از مهم ترین و موثرترین دستاوردهای دولت دکتر روحانی در ۳٫۵
سال گذشته است.
در این طرح بار اصلی مسائل مالی بر عهده دولت است و مردم تنها بین سه تا ۱۰ درصد از هزینه های درمانی خود را در مراکز درمانی و بیمارستانی پرداخت می کنند یعنی ۹۰ درصد و حتی فراتر از این میزان را دولت تقبل کرده است.
خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 27878


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار