کد خبر: 27856 | تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

مدیرکل مدیریت بحران اردبیل

آب نیمی از مشترکان شهرستان مشگین شهر قطع شد

خیاونیوز: مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: بر اثر توفان و طغیان رودخانه خیاوچایی مشگین شهر آب نیمی از مشترکان این شهرستان قطع شده است.

مسعود امامی یگانه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توفان ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت مشگین شهر علاوه بر وارد کردن خسارت به برخی تاسیسات شهری و روستایی موجب ذوب برف سبلان و گل آلود شدن رودخانه خیاوچایی به عنوان منبع تامین آب شرب شهرستان مشگین شهر شده است.
وی بیان کرد: غلظت و گل و لای موجود در آب این رودخانه باعث شده که مشکلاتی درتصفیه خانه مشگین شهر بوجود آید و هم اکنون آب ۵۰ درصد از مشترکان این شهرستان قطع می باشد.
وی بیان کرد: برای تامین آب شهروندان، ۱۲ دستگاه تانکر آبرسانی به منطقه اعزام شده و در کنار چهار تانکر موجود در این شهرستان و دیگر خودروهای نیروهای امدادی، آب در محلات مختلف مشگین شهر در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
به گفته وی ، آب های بسته بندی شده نیز به مقدار لازم تامین و به شهرستان مشگین شهر ارسال شده تا در اختیار اهالی منطقه قرار گیرد.
امامی گفت: تندباد همچنین در شهرستان های مشگین شهر، اردبیل و سرعین موجب قطع برق شده بود که به جز سرعین این مشکل در دیگر مناطق رفع شده است.
وی بیان کرد: بر اثر توفان و بروز پدیده گرد و خاک در شهرستان خلخال نیز تعدادی از رانندگان در جاده اسالم – خلخال گرفتار شده بودند که ۳۵ مسافر این خودروها نیز توسط امدادگران هلال احمر در مکان های امن اسکان داده شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل همچنین با اشاره به بارش باران های رگباری و ذوب شدن برف در شهرستان نیر گفت : این امر باعث طغیان رودخانه ها شده و خسارتی به مزارع کشاورزی این شهرستان وارد کرده است.
وی اضافه کرد که توفان ‘مشگین شهر’ و سیل شهرستان’ نیر’ هیچگونه خسارت و تلفات جانی نداشته است.
امامی اضافه کرد: کارشناسان این مدیریت مشغول ارزیابی میزان خسارت وارده به شهروندان استان می باشند.
به گزارش ایرنا ، آموزش و پرورش استان اردبیل نیز اعلام کرد که به علت وجود مشکل تامین آب در مشگین شهر تمامی مدارس شهری این شهرستان روز شنبه تعطیل می باشد.
طی روز گذشته (جمعه ) بیشتر شهرستان های استان اردبیل شاهد تندبادهایی با سرعت بالغ بر ۸۵ کیلومتر بر ساعت بود که بیشترین سرعت آن در شهرستان مشگین شهر (در شمال غرب اردبیل ) با ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت و اردبیل با سرعت ۱۰۸ کیلومتر ثبت شده است.
همچنین در شهرستان های نیر و سرعین ( در جنوب غرب اردبیل ) نیز به میزان ۱۱ و ۱۳ میلیمتر باران بارید که رگباری بودن آن باعث بروز پدیده سیلاب در شهرستان نیر شد.
خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 27856


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار