کد خبر: 27795 | تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | بدون نظر |   |

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل:

مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها، بستر مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال هستند

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل اظهار داشت: بیانات مقام معظم رهبری در تأکید بر اقتصاد مقاومتی در پیام نوروزی منشور مهمی برای تمامی مسئولان، نهادهای علمی و تحقیقاتی و مردم در جهت پیشرفت اقتصادی کشور است.

دکتر حسین کربلائی خیاوی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۶ به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال» از سوی مقام معظم رهبری گفت‌: معظم له نزدیک به یک دهه است که در نام‌گذاری‌های سالانه به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم بر تولید، اشتغال، کار و اقتصاد مقاومتی تأکید دارند؛ نام‌گذاری‌هایی که بر پایه پشتوانه کار علمی و تحقیقاتی انجام می‌شود و نشان دهنده توجه ویژه مقام معظم رهبری بر تولید ملی است.

وی با تأکید بر اینکه مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی باید برای حل مشکل اشتغال، تولید و پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور به یکدیگر کمک کنند گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر سرمایه و امکانات اولیه برای ایجاد اشتغال وجود دارد بنابراین الگوی اقتصادی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان مهم‌ترین جایگزین برای اقتصاد نفتی و تحقق دغدغه‌های مقام معظم رهبری برای ایجاد تولید و اشتغال است.

کربلائی خیاوی با اشاره به وظایفی که در باب اقتصاد مقاومتی بر دوش مراکز تحقیقاتی و آموزشی و دانشگاه‌ها و گذاشته شده است، تصریح کرد: یکی از مراکزی که می‌تواند بستر مناسبی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید باشد، مراکز تحقیقاتی است، به همین منظور مراکز تحقیقاتی می‌توانند با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرینی، بخش اشتغال را پوشش داده و با تولید علم و گسترش آن در مرزهای دانش نقش خود را در این زمینه در طراز ملی و جهانی البته با یک برنامه‌ریزی دقیق و پشتکاری راسخ به‌خوبی ایفا کنند.

وی در ادامه افزود: در کشورمان نیروی انسانی متخصص و جوان وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی مدون از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 27795

کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار