کد خبر: 27107 | تاریخ انتشار: یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱ نظر |   |

یادداشت سید یعثوب حسینی از گرمی:

دو صد گفته چون نیم کردار نیست آقای رحیمی زاد …

خبرنگاران یکی از مهمترین ارکان مهم دموکراسی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به
جامعه و پل ارتباطی مطمئن بین مردم و مسئولان هستند و امروز به عنوان چشم های بیدار جامعه، مردم و مسئولان بعنوان رکن چهارم انقلاب اسلامی فعالیت دارند.
تلاش ها و مجاهدت های خبرنگاران دوشادوش بسیاری از مسئولان بر کسی پوشیده نیست اصحاب رسانه و خبرنگاران همواره به رسالت خطیر خود که همان اطلاع رسانی شفاف، صادقانه و عالمانه است عمل می کنند و فرصت تصمیم گیری بهتر برای مسئولان و مدیران را فراهم و از سویی دیگر زوایای پنهان بسیاری از مسائل را برای به نتیجه رسیدن مسائل مختلف برای مسئولان تبیین می کنند.
چهره های مختلف سیاسی نیز همواره از رسانه ها به عنوان یک ابزار قدرتمند برای بیان نظرات، افکار و دیدگاه های خود استفاده می کنند وهمیشه شعاری مبنی براینکه “ظرفیت ما در برابر انتقادات سازنده و بجای رسانه ها بالاست ” را در اوایل کارها و مسئولیتشان سر می دهند اما نوع تعامل با آن از سوی مسئولان جای بحث دارد.
خاطرم هست که میرعلی رحیمی زاد اوایل خدمتشان در گرمی بعنوان فرماندار این شهرستان زیاد در مجالس و محافل این شعار را سرلوحه کاری خود قرارداده بود و مدام با این حرفها گوش فلک را کرکرده بودند.
دوران میرعلی رحیمی زاد در منصب فرمانداری گرمی را دوران خفگان اطلاعات و اخبار در گرمی می توان یاد کرد که این عزیزمتاسفانه تاب حتی کوچکترین انتقادی را نداشت و در جلسات متعدد برخبرنگاران به بهانه های مختلف پوشش گلایه های مردمی در عرصه های مختلف خدمت رسانیشان حمله می کردند و گارد می گرفتند.
یادمان می ماند که چگونه مانع بستن گزارش خبری مختلف از نقاط شهری و روستایی دربازتاب مشکلات مردمی می شدند روزی که قراربود بنده ناخوش حسابی دولت درمقابل گندمکاران شهرستان را که چندین ماه از خرید تضمینی محصولاتشان می گذشت و هرروز کشاورزان عزیز حسابهای خودشان را به امید واریز دسترنجشان چک می کردند و با هزار مشکل دست و پنجه نرم می کردند را برروی آنتن ببرم، نیروی انتظامی را در روستای شاهماربیگلو مستقرکرد و مانع پوشش خبری مشکلات این قشرشد و بازیادم می ماند که چطور در روز خبرنگار در جمع دوستان عزیز رسانه و مطبوعات با کلمات توهین امیز و تندخویی برمن حمله کرد که فلانی تو با این کارهایت می خواهی دولت را زیر سئوال ببری و …
در صورتی که این عزیز سفرکرده فضای نقد را فضایی لازم، ضروری و محوری در رسانه قبول نداشت و برایشان غیر قابل تفهیم بود که نقد آن هم از نوع کمک به مردم در بیان مشکلات برای اصلاح کاری پسندیده و ارزنده است که اتفاقا” جای آن در رسانه است و از طرفی برایشان غیرقابل هضم بود که مسئول در هرمقامی و مسئولیتی در نظام اسلامی باید ظرفیت انتقادپذیری خود را بالا برده و پاسخگوی سئوالات و انتقادات باشد.
فرماندارسابق گرمی گاهی به جای پاسخگویی اقدام به برخورد با رسانه ها می کرد و بعلت ناشی کاری نمی دانست که سیاست نظام این نیست و باز نمی دانست که کم ظرفیتی و کم تحملی افراد سبب می شود با کمترین انتقاد برآشفته و اقدام به تخریب وجهه رسانه و برخورد قهری کنند.
امیدواریم که مهندس رحیمی زاد چنین شیوه و سازوکار برخورد بارسانه را در شهرو دیار فرهنگ و تمدن مشگین شهر کنار گذاشته و درصدد جبران عداوت و تندی با رسانه ها باشد ودردر این زمینه کم ظرفیتی از خود نشان ندهند ، بلکه باید سعه صدر و انتقادپذیری خود در عمل را بالا ببرند.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 27107۱ ديدگاه مطلب براي " دو صد گفته چون نیم کردار نیست آقای رحیمی زاد … " ارسال شده است.

  1. همشهرى گفت:

    خیلى نامهربانى و بى انصافى کردین اقاى حسینى.مهندس رحیمى زاد با اون اخلاق پاکش سزاوار این حرفها نبود.

ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار