کد خبر: 26662 | تاریخ انتشار: پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ | بدون نظر |   |

در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی عنوان شد؛

حجت الاسلام ناصرالدین نوری زاده مشکینی:خطه آذربایجان مهد علم و عرفان است

خیاو نیوز: اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی پس از ۹ سال شاهد تغییر در مدیریت خود بود و در مراسمی که پیش از ظهر چهارشنبه در محل این اداره کل در تبریز و با حضور آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، حجت الاسلام شهاب الدین حسینی به عنوان مدیر کل جدید تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی منصوب و از اقدامات حجت الاسلام حمید عظیمی در این سمت تقدیر شد.

عالمان دینی با عنوان مرزداران اعتقادی، اخلاقی و فرهنگی جامعه هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در این مراسم گفت: با توجه به آیات قرآنی و آموزه های دینی، تبلیغ رسالات دینی مهمترین وظیفه انبیاء الهی است و خوف و خشوع برابر باری تعالی و ترویج و تبیین صریح موازین دین بدون واهمه و هراس از قدرت های غیر الهی از دیگر وظایف این قشر است.

آیت الله محسن مجتهد شبستری در ادامه خاطر نشان شد: این وظایف در زمان غیبت امام عصر بر عهده روحانیت بوده و در واقع عالمان دینی مرزداران اعتقادی، اخلاقی و فرهنگی جامعه هستند که مانع نفوذ شیاطین بر اعمال و رفتار انسان ها می شوند و مفاهیم و رسالات دینی را همین مبلغان منتقل و باورهای دینی مردم را تقویت می کنند.

وی با اشاره به نقش سازمان تبلیغات اسلامی و خدمات ارزنده آن پس از انقلاب اسلامی تاکید کرد: با توجه به انتظارات عامه جامعه از این مجموعه، مدیران و کارکنان تبلیغات اسلامی باید تمام توان خود را برای گسترش و ترویج بیش از پیش معارف و علوم دینی بکار گیرند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: امروز بسیاری از مردم دنیا حتی در اروپا و آمریکا تشنه حقایق اسلامی هستند و علاوه بر این در مناطق محروم و دور افتاده کشور نیز با موضوعاتی چون کمبود روحانیون مستقر روبرو هستیم که مجموع این عوامل تربیت بیش از پیش مبلغان دینی را ضروری می سازد.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی اکنون با القاء شبهات و ترویج ابتذال در پی جلوگیری از قدرت گرفتن بیشتر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک حکومت شیعی هستند، گفت: با توجه به تشدید جنگ نرم از سوی دشمنان باید به موضوعات فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشیم که متاسفانه این موضوع در بین برخی مسئولان بویژه در دولت مورد بی توجهی قرار می گیرد.

آیت الله شبستری فرهنگ را شاکله وبنیان اصلی حل مشکلات فعلی جامعه است، تاکید کرد: اگر حتی یک سوم هزینه های صورت گرفته در زندان ها و مراکز قضایی صرف حوزه فرهنگی شود، بخش قابل توجهی از مشکلات و معضلات فعلی کشور حل خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در پایان اظهار داشت: با توجه به تعدد هیئات مذهبی و دسته جات حسینی در استان، موضوع رسیدگی به این حوزه و مقابله با بدعت ها و تخلفات در مراسم و برنامه های سوگواری ایام محرم علاوه بر ساماندهی امور تبلیغی و مبلغان باید مورد توجه مجموعه تبلیغات اسلامی قرار گیرد.

خطه آذربایجان مهد علم و عرفان است

معاون امور استان ها و مجلس سازمان تبلیغات اسلامی کشور نیز در این مراسم گفت: آذربایجان شرقی مهد علم، فرهنگ و عرفان است و ظهور و حضور علما و فرزانگانی چون علامه طباطبائی، علامه جعفری وعلامه امینی و علما و فرهیختگان متعدد در این استان خود گواه این موضوع است.

حجت الاسلام  ناصرالدین نوری زاده پا به عرصه گذاشتن مقام معظم رهبری از خطه آذربایجان و دغدغه های فرهنگی ایشان را دلیلی برای دشوار بودن کار در عرصه فرهنگی آذربایجان شرقی عنوان و تصریح کرد: از ۲۰۰ عنوان جرم مطرح در جامعه، ۸۵ درصد جرائم رخ داده مربوط به ۲۰ مورد از آنهاست و نکته جالب توجه این که ۱۶ مورد از این ۲۰ مورد ارتباط مستقیم با موضوعات فرهنگی دارند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی حوزه فرهنگ و هجمه های شدید دشمن در این خصوص، ساماندهی امور فرهنگی از توان یک یا چند دستگاه و سازمان خارج است و همکاری همه جانبه ای را می طلبد و در این میان از سوی رهبری ۳۷ عنوان ماموریت به سازمان تبلیغات اسلامی ابلاغ شده که امیدواریم با استفاده از طرفیت استان هایی مانند آذربایجان شرقی به این اهداف نائل شویم.

انتهای پیام/مهر

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 26662


ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار