کد خبر: 21729 | تاریخ انتشار: شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۷ نظر |   |

ولی ملکی در گفتگو با اقتصاد مولد:

برخی مرز بین نقد منصفانه و تخریب را نمی دانند/حل و فصل بیکاری ، بدون ابزار توسعه ممکن نیست

مصاحبه نشریه اقتصاد مولد با مهندس ملکی

جناب آقای مهندس ملکی با توجه به اینکه از مدت ها پیش در رسانه ها به عنوان چهره برتر و مطرح در عرصه انتخابات پیش رو هستید آیا حضورتان در انتخابات قطعی است یا خیر؟

از یک سال پیش افراد موثر و معتمد شهرمان با حضور دردفتر اینجانب در تهران برای کاندیدا شدن در انتخابات رسما از بنده دعوت می نمودند اما اینجانب بنا به دلایل مختلف که شاید گفتن آن در اینجا مصلحت نیست اعلام آمادگی نمیکردم . منتها در عید نوروز امسال وقتی در مشکین شهر حضور چند روزه ای داشتم از سوی افراد زیادی که نسبت به اینجانب محبت داشته اند موضوع حضور درانتخابات به دفعات مورد تاکید قرار گرفت و در جراید و رسانه های حقیقی و مجازی نیز به گونه ای این ابراز محبت بروز و ظهور پیدا می کرد.

در نهایت بعد از بررسی و مطالعات جوانب امر خودم را در بین دو سئوال قرار دادم اول اینکه آیا سلامت جسمی و امنیت روحی و روانی شخصی اولویت دارد یا در مورد درخواست مردم نجیب منطقه مشگین شهر پاسخ مثبت بدهم؟ سوال دوم و از همه مهمتر در صورت حضور یا عدم حضور قضاوت تاریخ و مردم منطقه در مورد من چه خواهد بود؟

بعد از مشورت های مختلف با افراد امین و صاحب نظر تصمیم گرفتیم در صحنه انتخابات حضور فعال داشته باشیم.

ـ اینک که برای حضور در صحنه انتخابات اعلام آمادگی کرده اید نسبت به هجمه های مغرضانه که برخی سایت های خبری شهرستان و رسانه های محلی داشته و خواهند داشت چه نظری دارید؟

ـ کثرت جراید و رسانه های حقیقی و مجازی فی النفسه به عنوان عامل تنویر افکار عمومی مورد استفاده قرار می گیرند اما برخی از آنها هدفشان مسموم کردن فضای اجتماعی شهر می باشد. به نظر می رسد اینها مرز بین نقد منصفانه و تخریب را یا نمی دانند یا اینکه ازسوی اشخاص مغرض و بی تقوا هدایت می شوند. آنهایی که از روی نا اگاهی قلم زهراگین به دست می گیرند با ایجاد ارتباط و ارائه برنامه و مطالب روشن قابل اصلاح و تغییرهستند ولی آنهایی که هدایت شده با قلم زهر آلود افکار عمومی را مسموم می کنند به هیچ وجه تغییرپذیر نیستند. لذا نباید به اینگونه قلم فرسایی های مسموم اعتنا کرد.

ـ جناب آقای مهندس ملکی، با توجه به اینکه از بدو ورود به صحنه انتخابات مشگین شهر (سال ۷۸،دوره ششم)شعارها و برنامه های شما نسبت به سایر کاندیداها متمایز بوده و بیشتر تاکید برمحور توسعه اقتصادی منطقه و ایجاد تغییرات اساسی در بافت شهری با صنایع کشاورزی ،گردشگری،صنایع مکانیکی و معرفی صنایع دستی بوده است، آیا در راستای برنامه قبلی حرکت خواهید کرد یا برنامه های کامل و جامع تری خواهید داشت؟

امروزه به مدد ارتباطات، جهان به صورت دهکده ای در آمده است . با نگاه بسته و بدون در نظرگرفتن پیشرفت علوم و فنون جهان معاصر و عدم همسویی با آن ، رسیدن به توسعه اقتصادی میسر نخواهد بود.

لذا اعتقاد دارم با لحاظ کردن جمعیت کشور و منطقه و شهرستان ، ایجاد اشتغال و حل و فصل بیکاری ، بدون توجه به ابزار توسعه ممکن نخواهد شد. ابزار توسعه عبارت است از بالا بردن بهره وری از نعمت های خدادادی در زمین، کشف استعدادهای منطقه مشکین شهر که از روز اول از اهداف اساسی اینجانب بوده است. استعداد مشکین شهر به ترتیب اولویت در زمینه گردشگری ، صنایع دستی، صنایع کشاورزی، صنایع معدنی و مکانیکال است. ما با این باور برنامه های خود را ارائه دادیم و در دوره نمایندگی مردم در مجلس نیز ضمن توجه به ایجاد زیرساخت ها برطبق اولویت های فوق الذکر اقدام نمودیم که درکتاب خدمت بی منت فعالیت های انجام شده بصورت مشروح آمده است . اینک بعد از گذشت قریب به یک دهه با درک بهتر واقعیت های جامعه و شهرستان ، برنامه های کاملتری را تدوین کرده ایم. درصورت توفیق استقرار در سنگر خدمت گذاری مردم، مصمم تر از قبل نسبت به اجرای برنامه ها اقدام خواهیم کرد.

ـ ارزیابی شما از انتخابات اسفند ۹۴ چه می باشد؟

باور من این است که این دوره فعالیت انتخاباتی زودتر از دوره های قبلی شروع شده است. اما اگر منظور شما از ارزیابی موقعیت کاندیداها و شرایط آنها باشد، به نظرم هنوز زود است . چون تنور انتخاباتی خیلی داغ نشده است در ضمن اگر من بخواهم در مورد کاندیداها نظر بدهم شاید مناسب نباشد.

بهتر است این سئوال را از مردم بپرسید، زیرا مردم قضاوت نهایی را خواهند کرد .

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 21729

کلمات کلیدی این خبر: , , ,


۱۷ ديدگاه مطلب براي " برخی مرز بین نقد منصفانه و تخریب را نمی دانند/حل و فصل بیکاری ، بدون ابزار توسعه ممکن نیست " ارسال شده است.

 1. h گفت:

  آقای ملکی هیچ اسراری نیست که شما بیایید . کاش با این همه پول هایی که در انتخابات خرج می کنید را در گردشگری و یا احداث یک کارخانه در این شهر هزینه کنید . بیایید با نماینده همکاری کنید تا این شهر پیشرفت کند نه ایجاد مانع برای پیشرفت شهر

 2. من گفت:

  به اعتقاد بنده اگر آقای مهندس ملکی تو این چند سال سرمایه گذاری میکرد و کارخانه اتوبوس سازی، لنت گستر ، شیشه آذران و یا حداقل یکی از اینها رو تکمیل میکرد قطعاً نیازی نبود تا مثل امروز چهره به چهره و خانه به خانه نفر جمع کنه بلکه مردم که یکی هم خود من هستم داوطلبانه به حضور ایشان میرفتیم ولی متأسفانه چند روز مانده به انتخابات….

 3. حاج احد گفت:

  فکر کنم ۴ سال شما نماینده بودین ولی کار مفید به به درد بخور ی از حضرتعالی ندیدیم…

 4. آرش آذری گفت:

  آقای ولی ملکی این دوره قطعا بر کرسی سبز مجلس تکیه خواهد زد. شک نکنید. باشد که نوید تحولی عظیم در شهر پیشینه های کهن باشد.

 5. شهروند گفت:

  زنده باد ملکی

 6. شهروند گفت:

  بنده به شخصه وقتی بعضی نظرات را میبینم به داشتن چنین تفکراتی غصه میخورم مثلا حاج احد نوشتند اقای ملکی در آن ۴ سال چه کرده اند حاج احد عزیز مکان شهر و همان پل معلق که مسئولین باهاش عکس می اندازند ویا همون اتوبوس سازی که هنوز به بهره برداری نرسیده …حاصل تلاش ۴ ساله ملکی هست شما بفرمایید در این ۸ سال نمایندگی آقای اسدی کدام کارخانه سوزن سازی ایجاد شده است در پایلوت کشاورزی ویا گردشگری که شعار عوام فریبانه ای بیش نیست چه چیزی عاید شهر شده است اگر در این ۸ سال یک پروژه ای مثل پل معلق هم ایشان اورده بودند الان شهر ما هم حداقل با نادیده عزل و نصب های نا کارامد و بعضا فسادآور پیشرفت اندکی داشتند واقعا به دو نظر بالاتر از حاج احد نیز تاسف میخورم که چرا منصفانه در جهت توسعه شهرمان قضاوت نمی کنیم ( من نوشتم گذاشتنش با سینا برادرزاده یونس اگر خواهد)

 7. بی طرف گفت:

  باسلام خدمت دوستان. منصفانه قضاوت کنین اقای ملکی منشاء بسیاری از تحولات این شهر است. به اینده نگاه کنیم.

 8. مهران گفت:

  به نظر من دیدگاه آقای ملکی نسبت به پیشرفت شهر بهتر و مقبول تر از سایر دیدگاه هاست
  و در مقایسه با نماینده فعلی که جز افتتاح طرح های مهندس ملکی افتتاح مکان یا پروژه خاضی را ندیدیم!
  چرا باید دانشگاه آزاد با یک سر درب ورودی نیمه کاره مانده است!!!!؟؟؟؟؟

 9. مسعود گفت:

  سلام دوستان
  حال اگر آقای ملکی ۴ سال نماینده شدند و کارهای خوب خوب انجام دادن بعد از چهار سال مردم گذاشتنش کنار
  و آقای اسدی ۸ سال ادم بده شدند و روشن است که از همین حالا مردم گذاشتنش کنار
  ولی نباید پروژه بزرگ آقای اسدی رو نادیده گرفت
  افتتاح بزرگترین مرکز صادرات مدرک – به نمایندگی آقای عباسزاده
  آقایون برین کنار – هر چند نمیشه رفت
  ما به صداقت رای می دهیم .این بار به دنبال ادم های صاف و صادق می گردیم
  دو رویی محکوم است. آقای ملکی اگر پل ساختند وظیفشونو انجام دادند- آقای شهر دار اگه اسفالت ریختند با پول مردم- وظیفشو انجام دادند – منت نذارین- من بابک رضازاده رو نه به عنوان کاندیدای انتخابات بلکه به عنوان یک شهروند صادق و درستکار و امین مردم شهر – پاکنیت – متواضع – با ادب به مردم شهر معرفی میکنم
  و بدون هیچ حاشیه ای در یک گروه و خانواده ۲۰۰ نفری ۲۰۰ رای پاک و بی توقع به صندوق خواهم انداخت
  و برای موفقیتشون دعا میکنم- و خداوند بر همه چیز عالم است

  • مسعود گفت:

   رضازاده برخوردبسیارمناسبی بابیماران داشته اندواین حق است اماایشان مدیرمدبری نیست که اگربود درشورای شهررای میاوردجعفرزاده بهترین گزینه است چراکه ازمردم اردبیل که نسبت به مردم مشگین حساسیت دارندتوانست رای بگیردوشورا وشهردارشودواین فقط قسمتی ازتوان ان مردباکفایت است

   • همشهری گفت:

    دوست عزیز مثل اینکه شما ازسابقه ی مدیریتی دکتر رضازاده هیچ خبرندارید هم اکنون عضو هیئت رییسه ی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل میباشندوهمچنین مشاور استاندار اردبیل ورییس کل دبیرخانه ی هیئت امنا میباشند همه ی اینها به نظرمیرسدلیاقت وسابقه ی مدیریتی روشنی میخواهد
    رای ما دکتر رضازاده یا مهدی

  • محله اکبرلو گفت:

   با سلام
   جناب آقای مسعود شما هم بجای عباسزاده در چنین پست و مقامی بودید مطمئن باش بدتر از عباسزاده می شدید ، میخوایی بگی مدرکی که داری ، مدرک صادراتی نیست هر چند دیپلم هم باشی ، جناب آقای ملکی کارهای خوب خوب شان چشم مشکین شهری ها رو کور کرده ، واقع بین باش بخودت بیا ، کارهایی که آقای اسدی انجام داده مطالعه بفرمایید ، بزرگراه اردبیل – مشکین کافی هستش تا تو خانواده تو و امثال شما با آرامش و بدون نگرانی رفت و آمد داشته باشین ، اسدی به فکر شما و جان و مال شما ارزش قائل شده این پروژه رو اجرایی کرده ، به حول قوه اللهی مابقی پروژه هم در این دوره پس از انتخاب ایشان تکمیل خواهد شد .
   با آرزوی موفقیت برای جناب آقای اسدی شیر مرد عرصه انتخابات

  • جانباز جنگ گفت:

   مسعود جان، ما جمع کثیری از جانبازان جنگ تحمیلی دست بدست شما داده وبا تشخیص آگاهانه ی خود به جناب دکتر رضا زاده رأی میدهیم خواه انتخاب شود خواه نشود چون از دوران تحصیل در دبیرستان ایشان را می شناسم واقعا انسانی متواضع ،کاردان، راستگو،دیندارومردمی هستند وماوظیفه عقلی وملی خودرا انجام میدهیم .

 10. هادي گفت:

  با سلام،خدمت همشهریان عزیز و بافرهنگ
  جناب آقای مهندس ولی ملکی،جای افتخار دارد شخصیتهایی نظیر شما در عرصه انتخابات حاضر شوند ولی این حضور به چه قیمتی،در حدود ۸ سال می باشد که نماینده محترم شهرمان چه قول ها و وعده هایی برای آبادانی کشور داده بودند ولی متاسفانه عملیاتی نگردید.خواهشمندم،استدعا دارم همانطوریکه در شرکت هایی نظیر شیشه و گاز،بهنوش،ایران خودرو دیزل،ایران خودرو سواری و …. مثبت و مثمر ثمر بودید و همیشه در این شرکت ها زبان زد خاص و عام هستیداگر واقعا حرف زبانتان با عملتان یکی خواهد بود و پیش مردم وجدانتان راحت خواهد بود پا به این عرصه بگذارید و مطمئنا با توجه به سوابق ارزشمندی که دارید این امر قابل محقق است.
  از مسئول سایت خواهشمندم متن بنده را منتشر نمایید. باتشکر

  • اکبرلو گفت:

   با سلام
   جناب آقای ملکی خودبینی انتخاباتی دارند ، هر ۴ سال یکبار میاد مشکین و برمیگرده ، ایشون توانایی خاص بقول خودشان در انجام کارها دارند چرا فقط منتظر هستش انتخاب بشه بعد ؟؟؟؟ مگه در این چند سال نمیتوانست تو شهر خودش کارهایی رو انجام بده ، پس جناب مهندس ملکی هم تشنه انتخابات هستش ،،
   انشاء الله یا ابوالفضل

 11. M-B گفت:

  من نمیدونم این آقای ملکی این همه بخشنده ست این چای و قند و (سبد کالا)قبل از اینکه نامزد انتخاباتی باشن به مردم نمیدن تا اوناهم یه دغدغه خرید شون کم بشه بعدشم اونی که گفته کارخونه میزنن بذارید اون طرحهای قبلی اجرا بشن اخه دیگه مردم مشگین پول ندارن ما مردم مشگین همه این دوره ها روگذروندیم آخه شما دیگه چرا مار گزیده ازریسمان سیاه وسفید می ترسه ماییم

 12. حسن بخشی گفت:

  نفرمایید جناب به اصطلاح دکتر ملکی،شما هم فرق بین تخریب و نقد و پاسخگوئی را میدانستید جوانی را از مجلستان بیرون نمی انداختید حداقل اجازه حر ف زدن بهش میدادید و بعد با نهایت گستاخی و بی ادبی پرتش میکردید بیرون دکتر… از نظر قشر فرهیخته مشگین شهر شما یک بیسواد پولدار هستید.

ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار