کد خبر: 20269 | تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۸ نظر |   |

بخشدار قصابه:

قصابه در بحث گردشگری ظرفیت‌های بسیاری دارد

خبرگزاری فارس/گفتگو: سینا اسدی

داود رضایی در تشریح عملکرد بخشداری قصابه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: خداوند منان را شاکریم که ملت همیشه در صحنه و ولایی میهن ایران اسلامی در به ثمر نشستن دولت تدبیر و امید از هیچ کوششی دریغ نکردند و سکانداری و هدایت کشور را به دست رئیس جمهوری محبوب، مردمی، دلسوز و اعتدال‌گرا سپردند که بعد از سال‌ها دوباره شور و نشاط و امید به جامعه رجعت کرد و امروز شاهد رشد و توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور عزیزمان هستیم و در سایه منویات مقام معظم رهبری تدابیر لازم در شکل‌گیری دولت تدبیر و امید اتخاذ شد، وافراد مومن، مجرب، متعهد وارد حلقه و چرخه مدیران اجرایی کشور شدند و استان اردبیل نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بعد از چندین سال شخصی به سمت استانداری اردبیل منصوب شد که بدون شک و تملق می‌توان تعهد، تخصص و تدین را در وجود گرمشان احساس کرد.

وی گفت: شخصی که از اولین روز کاری خود شبانه‌روز خود را وقف مردم شهید‌پرور این استان سرافراز کرده و در جهت رفع محرومیت و رشد و توسعه همه جنبه استان از هیچ کوششی دریغ نکرده که امروز حاصل این زحمات که نمونه آن تصویب منطقه  مستقل آزاد تجاری – صنعتی اردبیل و صدها پروژه  اساسی دیگر در اردبیل است.

بخشدار قصابه یادآور شد: مشگین‌شهر دیار یادگار هزاره‌های کهن و گهواره تمدن هزاران ساله و تفسیر بهشت است به زبان، آب و رنگ در اینجا تنوع رنگ‌ها و آب و آبشار و جنگل سمفونی زیبایی از خالق هستی به تماشا گذاشته است همچنین  بخش جدیدالتاسیس قصابه خاستگاه مردان پاک نیت و پاک سرشت بزرگانی همچون شیخ ابوالحسن مشکینی، پروفسور محبوب  و سردار رشید اسلام حاج میر محمود بنی هاشم و ده‌ها افراد شاخص دیگری است.

رضایی ادامه داد: اما به لحاظ پتانسیل‌های بی‌بدیل کشاورزی و به جهت دارا بودن زمین‌های تحول یافته و حاصلخیز و آب‌های جاری و سطحی و سدهای معیشتی قابل توجه این بخش در بحث توسعه کشاورزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد در بخش گردشگری به دلیل داشتن طبیعت بکر و جاذبه‌های بی نظیر انزان و حاتم مشه سی، اوزون تپه، قیزل قیه و … هر ساله هزاران  گردشگر و تورسیم را در خود جای می‌دهد اما با وجود این همه مواهب و نعمت‌های خدادادی این بخش سرسبز مغفول مانده و از قافله پیشرفت و توسعه عقب مانده است.

این مسئول یادآور شد: با این همه تفاسیر از تیر ماه سال ۹۳ که در این بخش بنده به عنوان بخشدار حضور یافته و از نزدیک با ظرفیت‌ها و مشکلات و نیازهای اساسی منطقه آشنا شدم عزمم را جزم کرده و از هیچ تلاشی در جهت رفع محرومیت و رشد توسعه منطقه دریغ نکرده و کارهای اساسی را در این مدت برای این منطقه انجام داده‌ام.

بخشدار قصابه افزود: در طول این مدت ۳ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال برای احداث ایستگاه پمپاژ سد خورشید آباد تخصیص یافته که به علت عدم اعتبار لازم نزدیک به ۶ سال بلاتکلیف مانده بود و اهالی روستاهای خورشید و عصر آباد را با مشکلات گوناگونی مواجه کرده بود اما با عنایت خداوند و با همت افراد ذیربط تجهیزات و امکانات لازم برای تکمیل این سد خریداری شده و به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

رضایی همچنین از اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات رودخانه مرزی به سد احمد بیگلو خبر داد و تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی این سد در حال حاضر ۴۲ درصد است که از مشخصه‌های بارز این سد شروع همزمان احداث شبکه پایاب است که در سال ۹۳ با اختصاص مبلغ ۹۰ میلیارد ریال با ۲۲ درصد پیشرفت عملیات آن همچنان ادامه دارد.

وی گفت: امید است در سایه لطف و عنایات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید شاهد بهره‌برداری این پروژه در سال ۹۵ باشیم ضمن اینکه از اهداف دیگر این سد تامین آب شرب مشگین‌شهر به صورت پمپاژ و به لحاظ تخصیص سد سامانلو در سد احمد بیگلو ظرفیت‌سازی شده که در حال حاضر توسط مشاوران ذی‌صلاح در مرحله مطالعه و طراحی است.

بخشدار قصابه با اشاره مشخصات سد احمد بیگلو بیان کرد: سد احمد بیگلو بر روی رودخانه مشگین چایی به دبی پایین یک متر مکعب در ثانیه است که این مخزن با حجم مذکور برای آبیاری اراضی روستاهای موجود در پایین دست احمد بیگلو به میزان ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار به صورت ثقلی و پمپاژ طراحی شده است.

رضایی یادآور شد: گازرسانی به ۱۰ روستای بخش باللوقیه، گیلر، محمد حسن، خنجر، کلهور، شعبان، حبشی، ساوجبلاغ، مزرعه جهان، آتشگاه، سلمان کندی بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال که در دهه فجر سال ۹۳ با حضور مسئولان استانی و مسئولان شهرستانی و نماینده شهرستان عملیات کلنگ‌زنی آن انجام شد با وعده مسئولان ذیربط اهالی این روستای‌ها در هفته دولت سال ۹۴ از این نعمت خدادادی بهره‌مند و استفاده خواهند کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه اکثر روستای‌های تابعه بخش با مشکل آب شرب سالم دست و پنجه نرم می‌کردند که خوشبختانه با پیگیری‌های لازم و عنایات استاندار و با اختصاص ۱۰میلیارد ریال برای تکمیل مجتمع آبرسانی فاز دوم بنی هاشم، پیمانکاران این طرح انتخاب و در مرحله اجرا است و امید است به زودی  شهر قصابه و روستاهای خورشید آباد،عصر آباد، خنجر، حبشی، کلهور، آتشگاه، مزرعه جهان، شعبان، ساطی و خانباز از این نعمت الهی برخوردار شوند.

بخشدار قصابه با بیان اینکه مطالعه معدن مس بالوقیه برای تعیین حجم و ذخایر موجود قبلا توسط پروفسور موسی محمد اف از آکادمی علوم آذربایجان که به دعوت وزارتخانه سابق صنابع معادن انجام شده بود انجام شده و به اذعان وی حجم و درجه خلوص این معدن با معدن مس سونگون اهر برابری می‌کند، یادآور شد: اگر این معدن به مرحله استخراج منتهی شود مطمئناً شاهد رشد و شکوفایی و تحول و رونق اقتصادی واشتغال هزاران افراد جویای کار خواهیم بود.

رضایی با اشاره به تبدیل و ارتقای خانه بهداشت قصابه به نوع  تیپ یک گفت: از این پس اهالی بخش قصابه به طور شبانه‌روزی از خدمات درمانی آن بهره‌مند خواهند شد که جا دارد در اینجا لازم می‌دانم از پیگیری‌های شورای شهر قصابه و یونس اسدی نماینده مردم منطقه در مجلس تقدیر و تشکر کنم.

وی افزود: با اختصاص اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال برای روکش آسفالت روستاهای انزان، کلانپا، میزان، خانباز، ساوجبلاغ، کوه کنار و کاظم‌آباد با مساعد شدن آب و هوا عملیات آن آغاز خواهد شد.

بخشدار قصابه همچنین به اختصاص ۹۷۰ میلیون ریال به مدرسه شبانه‌روزی قصابه و ۵ میلیارد ریال به مدرسه تنب بزرگ روستای جمال آباد که به دلیل کمبود و عدم تخصیص اعتبار سال‌ها به طور نیمه کاره رها شده بود اشاره کرد و ادامه داد: با عنایت به دعوت و سفر مدیرکل نوسازی استان به این بخش تصمیم اساسی مبنی بر ادامه عملیات این پروژه‌ها اتخاذ شده و در حال حاضر واسپاری به پیمانکار است و امیدواریم در آینده نزدیک از خدمات آموزشی این مدارس دانش‌آموزان این منطقه بهره‌مند شوند.

رضایی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل گفت: احداث ساختمان بخشداری که اقدامات اولیه آن آنجام شده و تا چند روز دیگر شاهد آغاز این پروژه خواهیم بود.

هرگونه کپی برداری از خبرهای این سایت، تنها با ذکر نام خیاونیوز و کد خبر موردنظر مجاز است.
کد این خبر: 20269

کلمات کلیدی این خبر: , ,


۸ ديدگاه مطلب براي " قصابه در بحث گردشگری ظرفیت‌های بسیاری دارد " ارسال شده است.

 1. حبیب محمدی گفت:

  با تشکر و خداقوت به بخشدار شجاع و توانمند قصابه.خسته نباشید

 2. انتخاب 94 گفت:

  یاشاسین بخشدار قصابه انشاالله که خسته نباشید

 3. سهامدار گفت:

  شما هم سهمتان را از محل کلید دولت تدبیر و امید بردید. آخه یکی نیست بگوید از کارشناس کودکان استثنائی بخشدار میشود واقعا که آش و لاشیم ای خدااااااااااااااااااااااااا. هر چند حرمت شهید و شهادت در جای خودش محترم است.اما…………….. بماند.خداوند بهترین قاضیست.

  • غریب گفت:

   البته ، پشت این همه عزل و نصب ها ، سیاست بازیست >و هر که حق این ملت مظلوم را پایمال نماید ، نفله خواهد شد.

 4. فاضل عبادی گفت:

  واقعا تلاشهای بی دریغ و فعالیتهای اقای رضایی مخصوصا حس محرومیت ستیزی ایشان قابل تقدیر است امیدوارم توجهشان به مرکز بخش هم مضاعف گردد.

 5. امید گفت:

  واقعا آقای رضایی سوز خدمت دارد من از نزدیک شاهدم که در کنار مردم و برای مردم از هیچ کوششی دریغ نمیکنه. آقای رضایی در این مدت اندک ثابت کرده واقعا مدیر خوبی است.انشالله در پستها بالاتر منشا خیر بیشتری برای منطقه باشد

 6. محبوب -ر گفت:

  از تلاش جناب مهندس داوود رضایی بخشدار محترم و پرتلاش قصابه تشکر می کنیم.

 7. م-ف گفت:

  مهندس رضایی واقعا یک شخص توانمد وبانفوذ وخیلی هم انسان مومن وکاریه ودرجواب دوست عزیزمان اقا یاخانم سهامدار عرض کنم تابحال همچنین موقعیتی برای مهندس ایجادنشده بود تا نشان بده حرفهای زیادی برای گفتن داره مطمن باش جایگاه اقای رضایی بالاتراز این پست هاست چونکه دل وجرات داره وحرفای خودشو به مسولین پایتخت میرسونه اگه حرفام نقصی داشته باشه میتونین ازخود اهالی شهرقصابه بپرسین

ارسال نظر

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خیاونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد. با توجه به تعداد زیاد نظرات، روند بررسی و تائید نظرات ممکن است مدتی به طول انجامد.
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شوند.
- نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


----------------------------------------------------------
همه اخبار